Za odpady weź roślinkę „Dzień bez śmiecenia 2020”

Z uwagi na obecną sytuację w kraju spowodowaną pandemią, wyjątkowo w tym roku „Dzień bez śmiecenia” obchodzić będziemy 20 czerwca.
Z tej okazji Miasto Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku, po  raz  dzie
siąty,  organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury.

Odpady będzie można wymienić na rośliny rabatowe i ogrodowe oraz zioła.

Akcja odbędzie się w sobotę 20 czerwca br. od 09:00 do 13:00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku.

Każdy, kto w sobotę odda w PSZOK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny otrzyma sadzonki roślin. 

W tym roku będą, kwiaty rabatowe, iglaki, krzewy owocowe oraz zioła. Celem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest uświadomienie społeczeństwu, że wyrzucone do zwykłego kosza na odpady lub pozostawione na łonie natury „elektrośmieci”, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele szkodliwych i niebezpiecznych substancji, które w momencie niewłaściwego zagospodarowania tego typu odpadów mogą przedostać się do środowiska i stanowić zagrożenie nie tylko dla przyrody, ale również dla zdrowia ludzi. Kolejnym celem akcji, związanym ze zbiórką makulatury, jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Na co dzień tego typu odpady można wrzucać do specjalnych pojemników umieszczonych w punktach na terenie Słupska lub w zabudowie jednorodzinnej – do regularnie odbieranych worków. Zebrane surowce trafiają do recyklingu, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane.

from Słupsk https://ift.tt/2USlJNR
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.