77. rocznica powstania w getcie warszawskim

77 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim – największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.

W tym roku uroczyste obchody wydarzenia odbędą się głównie w internecie. Razem ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, który w naszym mieście jest niewątpliwe ambasadorem wydarzeń w imię pamięci tych, którzy podjęli walkę kompletnie bez nadziei zachęcamy do przyłączenia się do wirtualnej akcji.

Akcja Żonkile upamiętnia to wydarzenie. W siedmiu poprzednich edycjach wolontariusze rozdawali papierowe żonkile – znak pamięci o tych, którzy uczestniczyli i zginęli w powstaniu. W tym roku akcja przeniesiona jest do internetu!
Zostań w domu i pokaż w mediach społecznościowych, że mimo wyjątkowych okoliczności, #ŁączyNasPamięć.

➡Jak dołączyć do #AkcjaŻonkile?⬅

🌼 Pobierz szablon żonkila ze strony www.polin.pl/pl/zonkile, wydrukuj go i złóż (według instrukcji wideo). Zrób zdjęcie z żonkilem i opublikuj je w swoich mediach społecznościowych. Oznacz je koniecznie hashtagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile.

🌼 Dodaj nakładkę na swoje zdjęcie profilowe: bit.ly/akcjaZonkile_nakladka

🌼 Udostępnij specjalną żonkilową grafikę, która pojawi się 19 kwietnia na profilu Muzeum POLIN. Pamiętaj o hashtagach: #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile.

Wydarzenia będą streamingowane w formie premier na żywo na facebookowej stronie Muzeum POLIN.
https://www.facebook.com/polinmuseum

Dlaczego żonkile?
Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca powstania. 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.

from Słupsk https://ift.tt/2xBE8WB
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.