Wizyta w firmie PlastBox

Wczoraj Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska odwiedziła firmę PlastBox. Pan Grzegorz Pawlak Prezes Zarządu Spółki Plast-Box S.A. opowiedział szczegółowo historię firmy, co było niezwykle ciekawe. Nie każdy wie, że Plast-Box zaczynał swoją przygodę od…produkcji podgrzewaczy do mleka.

Ponad 30 lat temu, w czasach PRLu, kiedy dostęp do wszelkich dóbr materialnych był niezwykle utrudniony – taki mechanizm był czymś niesamowicie przydatnym i rewolucyjnym dla rodziców, szczególnie na obszarach wiejskich. Poza tym, wyzwanie dla firmy w tamtych latach, kiedy części do produkcji takich układów nie były na wyciągnięcie ręki, to także niesamowite osiągnięcie.

Plast-Box ma doświadczenie również w ramach produkcji biżuterii – kolorowej, z tworzyw sztucznych, którą słupszczanki i prezenterki telewizyjne nosiły z wielką radością. Inspiracje i pomysły na działalność brały się z namysłu, współpracy, silnych więzów rodzinnych i zaangażowania w tworzenie swojego biznesu, który był i nadal jest ich wielką pasją. Wykorzystywali także obserwacje zdobyte w innych krajach i starali się dostosować je do polskiego rynku. Mają także doświadczenie w handlu odzieżą – realizacja autorskiego pomysłu, która przyniosła im możliwość zainwestowania w działania, które wszyscy dobrze znamy – produkcja opakowań z tworzyw sztucznych (m.in. wiader, pudełek do żywności).

Pani Prezydent miała okazję zobaczyć proces produkcji, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki, robotyki i automatyki. Widząc na własne oczy jak skomplikowany układ techniczny potrzebny jest do stworzenia całościowego produktu zmienia się zdecydowanie myślenie i postrzeganie nt. procesów twórczych w firmach takich jak Plast-Box.

Zaczynali w Gałęzinowie ( w 1983), potem przenieśli się do Karżcina, a od 1997 znajdują się już w Słupsku; rozwinęli swoją firmę na szeroką skalę, produkując towary na rynek wewnętrzny i zewnętrzny. W 2004 zadebiutowali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a już rok później otworzyli pierwszy zakład na Ukrainie.

Firma podejmuje także inicjatywy ukierunkowane na rzecz dbałości o środowisko naturalne. Stara się maksymalnie wykorzystywać środki niezbędne do produkcji swoich wyrobów, a materiały stosowane przez Plast-Box do produkcji opakowań w 100% podlegają recyklingowi. Opakowania, stosowane chociażby w przemyśle spożywczym są coraz cieńsze i coraz lżejsze, zachowując jednocześnie wysoką jakość. Maszyny stosowane w trakcie produkcji są energooszczędne, co także przekłada się na proekologiczny wymiar działalności i postrzegania biznesu.

PlastBox nieustanie rozwija się i stawia sobie coraz to nowsze i wyższe cele. Wykorzystując pasję i energię kadry zarządzającej i pracowników jest w stanie poszerzać swoją ofertę, na bieżąco reagować na zmieniające się warunki rynkowe i utrzymywać markę na jak najwyższym poziomie.

 

 

from Słupsk https://ift.tt/2HBHMRM
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.