135. rocznica urodzin Witkacego

Chociaż w niektórych z dokumentów widnieje data 24 marca 1885, powszechnie przyjęło się, że to 24 lutego  jest oficjalną datą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza herbu Nieczuja – malarza, prozaika i dramaturga, filozofa i teoretyka sztuki, fotografika, szerzej znanego jako Witkacy.

Pomimo faktu, że Słupsk nigdy nie znalazł się na mapie nadmorskich wojaży Witkacego, to właśnie nasze miasto może pochwalić się największą kolekcją prac plastycznych sygnowanych przez Firmę Portretową S.I. Witkiewicz. Jeden z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku obecny jest w przestrzeni miejskiej, jest patronem Nowego Teatru i Liceum Plastycznego, a jego duch jest wyczuwalny m.in. w Ośrodku Teatralnym RONDO.

W 2020 roku przypada 135. Rocznica urodzin Witkacego, w związku z czym Słupski Ośrodek Kultury, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Liceum Plastyczne im. S.I. Witkiewicza zapraszają w dniach 22-24 lutego na cykl wydarzeń upamiętniających zarówno osobę, jak i twórczość nietuzinkowego artysty. Biały Spichlerz zorganizuje wykład poświęcony wczesnej twórczości Witkacego, młodzież z Liceum Plastycznego prowadzić będzie szereg działań w przestrzeni miejskiej, natomiast OT Rondo zaprasza na Ekscentryczny Wieczór Urodzinowy Stasia, który… będzie ekscentryczny.

 Szczegółowy harmonogram dostępny tutaj (LINK – kliknij).

from Słupsk https://ift.tt/3bQK4dy
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.