Sukcesy słupskich Teatrów!

W rankingu wydarzeń teatralnych przygotowywanym co roku przez  Gazetę  Świętojańską Nowy teatr im. Witkacego w Słupsku zwyciężył w aż sześciu kategoriach!🎉🏆.

Szczególnym uznaniem w rankingu cieszy się zdobywca Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim, czyli „Kupiec wenecki” w reż. Szymona Kaczmarka – zwyciężył, jako najlepszy spektakl dramatyczny, ale na uznanie zasłużyli również: reżyser – Szymon Kaczmarek, muzyka, której twórcą jest Żelisław Żelisławski, a także scena finałowa. Ponadto, Monika Janik została nominowana w kategorii „Najlepsza aktorka w roli głównej”, a Adam Jędrosz w kategorii „Najlepszy aktor w roli drugoplanowej” – oba wyróżnienia w ramach „Kupca weneckiego”.

Jesteśmy niezwykle dumni z laureata Festiwalu Szekspiowskiego, ale nie tylko on otrzymał laury! Wydarzeniem roku okazały się zmiany w teatrach słupskich za dyrektury Michała Tramera i Dominika Nowaka uwieńczone sukcesami „Kupca weneckiego” i spektaklami Tęczy („Szwejk”, „Masza”), a Człowiekiem teatru roku 2019 został Dominik Nowak, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Nominacja spektaklu „Pasztety, do boju!” w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” również napawa optymizmem.

Nowy Teatr został też wspomniany, jako zwycięzca niezbyt chwalebnej „Maliny roku” za najgorsze przedstawienie (uznanej również w tym przypadku, za „Malinę dekady”). Mowa o spektaklu „Made in USA” Kolektywu Janiczak/Mosiewicz/Rubin/Stępniak. Przyjmujemy to wyróżnienie z pokorą w myśl zasady, że nawet w tej kategorii, żeby zwyciężyć, trzeba się szczególnie wykazać.kkk

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom 🏆i nominowanym, dziękujemy za uznanie redakcji Gazety Świętojańskiej i mamy nadzieję, że przyszły rok również przyniesie nam wiele radości 😁

from Słupsk https://ift.tt/2S3z8S3
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.