STOP dla GLIFOSATU !

Glifosat to substancja czynna, składnik środków ochrony roślin takich jak Roundap, Agrosar i innych. Z uwagi na swoje skuteczne i dość szybkie działanie glifosat chętnie stosowany jest do zwalczania chwastów przez rolników, działkowców czy ogrodników. W celu utrzymania estetycznego wyglądu posesji stosowany jest on także na terenach zieleni towarzyszącej zabudowie mieszkaniowej, usługowej i innej.

Stosowanie herbicydów zawierających glifosat budzi jednak coraz większe kontrowersje społeczne. Informacje o szkodliwości tej substancji dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz wywoływania chorób nowotworowych coraz częściej pojawiają się w mediach i na portalach społecznościowych. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem Światowej Organizacji Zdrowia wskazała, iż glifosat jest „prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi”, zaś z raportów Environmental Working Group (EWG) wynika, że przeprowadzone badania laboratoryjne popularnych płatków śniadaniowych, muesli i batoników zbożowych wykazują zanieczyszczenia glifosatem.

W związku z powyższym w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Słupska oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska przyrodniczego apelujemy do administratorów nieruchomości, właścicieli przydomowych ogródków, działkowiczów oraz rolników o rozważenie możliwości rezygnacji ze stosowania chemicznych środków ochrony roślin, w szczególności tych zawierających glifosat, na rzecz metod i środków naturalnych.

from Słupsk https://ift.tt/3mFNANm
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.