Koncert dyplomowy Macieja Banachowskiego

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica zaprasza 25 września br. o godz. 19.00 na Koncert dyplomowy Macieja Banachowskiego

Wykonawcy:
Natalia ŁĘT /mezzosopran/
Maciej BANACHOWSKI /dyrygent/
W programie:
Stanisław Moniuszko – Bajka. Opowieść zimowa
Mieczysław Karłowicz – wybrane pieśni w instrumentacji M.Banachowskiego
Robert Schumann – Symfonia nr 4, d-moll, op. 120

Maciej Banachowski to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku – w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w tej samej uczelni.
Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent i aranżer – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova.                                                                                                                                  Maciej Banachowski w 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok.  W 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii.

 

from Słupsk https://ift.tt/3kyYGSB
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.