Autobus piętrowy na słupskich ulicach!

Już w najbliższych dniach, od 19 do 22 września, będziecie mieli Państwo możliwość skorzystać z przejazdu autobusem piętrowym!!!

W tym roku obchodzimy 110-lecie funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście. Wszyscy wiemy, że po słupskich drogach kiedyś jeździły trolejbusy, a dawniej tramwaje. Ale autobusów piętrowych jeszcze nie było!!! Skoro nie było, to dlaczego nie spróbować?

Z okazji wspomnianego Jubileuszu, a także Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w ramach którego promujemy proekologiczne formy poruszania się, w tym korzystanie z transportu publicznego, mamy dla Was niespodziankę.

Dzięki Zarządowi Infrastruktury Miejskiej, Miejskiemu Zakładowi Komunikacji oraz dzięki firmie PKS Gdańsk od soboty do wtorku (19 – 22 września) zobaczycie na naszych drogach linię 1A, która będzie obsługiwana autobusem piętrowym marki MAN.

Należy pamiętać, że okolicznościowa linia 1A będzie funkcjonowała jak każda inna linia, dlatego będzie obowiązywać standardowa taryfa przewozowa, a więc takie same bilety jak na wszystkich liniach komunikacji miejskiej (jednorazowe, karnety i okresowe). W pojeździe będzie możliwość zakupu biletów (karnetów ulgowych) u kierowcy za odliczoną gotówkę.

UWAGA! W związku z przypadającym 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu, przejazdy na  WSZYSTKICH liniach (w tym także na linii  1A ) w tym dniu będą bezpłatne.

Przypominamy również, że nadal obowiązują restrykcje związane z koronawirusem, w tym m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa przed wejściem do pojazdu!

Niewątpliwie, to będzie wydarzenie na dużą skalę, ponieważ wykorzystanie piętrusa w komunikacji miejskiej to rzadkość. Spodziewamy się, że szczególnie górny pokład autobusu będzie cieszył się dużą popularnością wśród dzieci, ale mamy nadzieję, że także wśród dorosłych.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy transporty – ciekawa, pozytywna propozycja, trochę przełamania i rutyny w codziennym życiu i tak zwykłej czynności jaką jest przemieszczanie się – na pewno przyniesie dużo frajdy.

Autobus  jest niskopodłogowy, klimatyzowany i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Na górny pokład prowadzą dwie klatki schodowe: pierwsza za kabiną kierowcy, druga na końcu pojazdu. Górny pokład pojazdu przeznaczony jest wyłącznie dla pasażerów podróżujących na miejscach siedzących.

Autobus napędza silnik o mocy 310KM, spełniający normę czystości spalin Euro5. Pojazd jest w stanie jednorazowo przewieźć 130 pasażerów, w tym 84 na miejscach siedzących. Piętrowe MANy to także jeden z symboli Berlina, w którym kursują do dzisiaj –  w szczytowym momencie przedsiębiorstwo komunikacyjne BVG eksploatowało ponad 400 sztuk pojazdów MAN Lion’s City DD!

Linia  1A  będzie funkcjonować z częstotliwością co 90 minut na trasie:

CH JANTARKołobrzeska – Dmowskiego – Andersa – 11 Listopada – Szczecińska – Sobieskiego – 3 Maja – Kołłątaja – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Grodzka – Armii Krajowej – Pobożnego – Garncarska – Wiejska – Bohaterów Westerplatte  –  HUBALCZYKÓW – Bohaterów Westerplatte – Wiejska – Pobożnego – Armii Krajowej – Grodzka – Kopernika – Wolności – 3 Maja – Sobieskiego — Szczecińska – 11 Listopada – Andersa – Dmowskiego – Kołobrzeska – CH JANTAR

Odjazdy z pętli CH JANTAR w kierunku HUBALCZYKÓW:

  • w sobotę i niedzielę (19 i 20 września): 10:19, 11:49, 13:19, 14:49 i 16:19
  • w poniedziałek i wtorek (21 i 22 września): 9:38, 11:08, 12:38, 14:38, 16:08 i 17:38

Odjazdy z pętli HUBALCZYKÓW w kierunku CH JANTAR:

  •  w sobotę i niedzielę (19 i 20 września): 11:02, 12:32, 14:02, 15:32 i 17:02
  • w poniedziałek i wtorek (21 i 22 września): 10:22, 11:52, 13:22, 15:22, 16:52 i 18:22

 

 

 

 

from Słupsk https://ift.tt/3klHtf8
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.