Mały Festiwal o Miastach

Od 14 do 24 września w Słupsku odbywać się będzie Mały Festiwal o Miastach, podczas którego uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję do wzięcia udziału w spotkaniach z ekspertami, praktykami, samorządowcami, naukowcami, dziennikarzami, dyskusjach, wykładach, pokazach, warsztatach, spacerach, grach terenowych i spotkania autorskich.
Celem Festiwalu jest zwiększenie wiedzy na temat narzędzi umożliwiających skuteczne i aktywne kreowanie przestrzeni publicznej. Ważnymi zagadnieniami poruszanymi podczas wydarzenia będzie zwiększenie świadomości mieszkańców na temat idei współzarządzania miastem, jego rewitalizacji i funkcjonowania oraz wymiana opinii i dobrych praktyk dotyczących partycypacji w działaniach na rzecz wspólnej przestrzeni i życia społecznego.
Pierwsza edycja Festiwalu to również próba znalezienia odpowiedzi na pytania: czyje jest miasto? Czy miasta to miejsce dla wybranych grup społecznych? Czy jest projektowane tak, aby każdy czuł się w nich swobodnie? Jak rozwiązywać problemy, kiedy rozwiązania w przestrzeni publicznej są zaczątkiem konfliktu między grupami interesów? Czy i w jaki sposób zawłaszczana jest przestrzeń?
Udział w poszczególnych wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny. Z racji zagrożenia epidemiologicznego większość wydarzeń odbędzie się online, natomiast na warsztaty, gry miejskie oraz spacer urbanistyczno-architektoniczny obowiązywać będą zapisy.
Program Festiwalu oraz szczegółowe informacje dotyczące organizacji i zapisów na wydarzenie znajdują się na stronie https://inspiruj.org/festiwal/
Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr. hab. Adama Bodnara.
Patronat medialny: Polskie Radio Koszalin
Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE we współpracy z Miastem Słupsk.
Festiwal odbędzie się w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Projekt Mały Festiwal o Miastach 1.0 jest współfinansowany ze środków Miasta Słupska.

from Słupsk https://ift.tt/2F5HOUq
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.