“Bądź liderem swojej organizacji”

W piątek 4 września zapraszamy organizacje pozarządowe ze Słupska i okolic na bezpłatne szkolenie “Bądź liderem swojej organizacji”, organizowane przez Konfederację Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. Szkolenie odbędzie się w godzinach 11:00-17:45 w Hotelu Piast (ul. Jedności Narodowej 3 w Słupsku).

W bogatym programie szkolenia znalazły się zagadnienia niezwykle interesujące dla III sektora. 
Porozmawiamy m.in. o tym, czym są ekonomizacja działań oraz ochrona danych osobowych i dlaczego dobra znajomość obu zagadnień niesie same korzyści. Dzięki ciekawym case study uczestnicy poznają tajniki skutecznego pozyskiwania środków na działalność organizacji pozarządowej, jak i prowadzenia formalności w NGO. Będzie czas na networking, dyskusję i pytania do ekspertów.

Harmonogram:
11:00 – 12:30 Dominik Chylewski: Praktyczne aspekty realizacji projektów społecznych
12:45 – 14:15 Łukasz Dudek: RODO w NGO – czy naprawdę możemy zostać ukarani?
14:15 – 15:15 Przerwa obiadowa (zapewniamy catering) + networking
15:15 – 16:30 Łukasz Samborski: Skuteczne pozyskiwanie środków na działalność organizacji pozarządowej
16:30 – 17:45 Łukasz Dudek: Formalności w NGO – jak się nie zakopać?
 

Prelegenci:
– Dominik Chylewski
„Urodziłem się w Bytowie, a na co dzień mieszkam w Studzienicach. Po ukończeniu szkoły średniej wybrałem kierunek Politologia na Wydziale Nauk Społecznych w Gdańsku, ponieważ od zawsze ciągnęło mnie do działania społecznego. W trakcie moich studiów spotykałem ludzi, którzy działając społecznie potrafią działać wielofunkcyjnie, czyli na różnych płaszczyznach jednocześnie. Imponowało mi to. Ciągle mówili, że „bycie wielozadaniowym” pozwala czynnie zmierzać się z rzeczywistością,  co znacznie ułatwia ludziom naukę i pracę tak, aby sprawiała przyjemność co ułatwi w przyszłości życie. Ja też rozpocząłem działania społeczne wychodząc z tego samego założenia i łapałem każdą pracę po to, żeby zdobywać kompetencje, wiedzę i umiejętności, ponieważ wiedziałem, że to w przyszłości zaprocentuje. Angażując się w wiele projektów – działań: społecznych, samorządowych i gospodarczych; poznawałem praktycznie zasady działania organizacji pracy, zasady działania prawa gospodarczego i mechanizmy zachodzące między ludźmi, także w działaniu politycznym w społeczeństwach. Od tamtej pory buduje doświadczenie oraz sieć kontaktów, na bazie których jestem w stanie dziś samodzielnie pracować nad swoim własnym rozwojem i chciałbym wam opowiedzieć o swych sukcesach i porażkach, żeby namówić was do działania.”

Łukasz Samborski – doktorant oraz nauczyciel akademicki na Wydziale Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Prospekt. Koordynator projektów oraz animator w Fundacji Regionalne Centrum Informacji w Gdańsku. Członek Zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych.

Łukasz Dudek – aplikant adwokacki oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Prospekt. Doświadczenie społeczne i ekspercie zdobywał piastując zarządcze funkcje w organizacjach III sektora, zarządzając licznymi projektami oraz prowadząc obsługę prawną organizacji NGO. Naukowe oraz zawodowe zainteresowania skupia wokół tematyki ochrony danych osobowych, szeroko pojętego prawa przedsiębiorców, w szczególności prawa gospodarczego i handlowego, jak również prawnych aspektów funkcjonowania organizacji NGO. Obecnie realizuje się zawodowo w jednej z warszawskich kancelarii w obszarze prawa spółek, fuzji i przejęć oraz prawa karnego gospodarczego.


Wszystkich tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w szkoleniu stacjonarnym, zapraszamy do 
poszerzenia wiedzy dzięki naszym publikacjom: https://rodo.konfederacjaipr.pl/eporadnik/  oraz do śledzenia wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/912433892595733/.

 

 

from Słupsk https://ift.tt/2YXbBp4
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.