Na Wyspie Młyńskiej wkrótce powstanie Lasek gier nad Słupią

Wybrano Wykonawcę przebudowy lasku na „Wyspie Młyńskiej” w „Lasek gier nad Słupią i odpoczynku w cieniu drzew”. Zadanie to zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
Głównym założeniem projektu jest nadanie terenowi „Wyspy Młyńskiej” funkcji parkowej o
charakterze rekreacyjnym. W wyniku przeprowadzonej inwestycji mieszkańcy Słupska zyskają kolejną przestrzeń do integracji i wypoczynku w otoczeniu przyrody. W tym celu zaprojektowano dwa ciągi piesze: ścieżkę gruntową z glinożwiru oraz ścieżkę utwardzoną z kostki brukowej. Wzdłuż zaprojektowanych ścieżek wykonane zostanie oświetlenie w postaci latarń parkowych. Zaprojektowano także małą architekturę w formie gier parkowych oraz mebli miejskich sprzyjających odpoczynkowi i relaksacji.

W ramach realizacji zadania, w pierwszej kolejności usunięty zostanie zalegający na tym terenie gruz i śmieci oraz uporządkowana zostanie istniejąca zieleń, która uzupełniona zostanie o:
– nasadzenia 22 nowych drzew,
nasadzeń niższego piętra roślinności, tj. krzewów soliterowych, skupin krzewów, bylin, krzewinek i traw ozdobnych na powierzchni 913,7 m²,
nasadzeń roślin cebulowych pomiędzy nasadzeniami traw ozdobnych na powierzchni 144,7 m²,
wykonanie trawników parkowych (wzdłuż ścieżek w części leśnej) o powierzchni 443,5 m².

Założeniem zaprojektowanych nasadzeń zieleni przyczyni się między innymi do zwiększenia powierzchni obszarów zieleni urządzonej, zwiększenia bioróżnorodności obszaru miejskiego poprzez wprowadzenie gatunków roślin owocujących – stanowiących pożywienie dla ptaków, ssaków i owadów, oraz miododajnych, wspierających działania owadów zapylających, a także wprowadzenie gatunków roślin rodzimych, związanych z siedliskami łęgowymi oraz wprowadzenie roślinności wielopiętrowej i wielogatunkowej ukształtowanej w sposób naturalny, wspierającej różnorodność biologiczną.

W ramach urządzania lasku gier przewidziano także montaż mebli miejskich takich jak leżaki i ławki, sprzyjających integracji i relaksacji, stojaków dla rowerów, stolików do gier w chińczyka i szachy. Projekt zagospodarowania tego terenu zakłada również montaż trzech parkowych gier terenowych o różnej tematyce związanej z ekosystemami leśnymi, np. „kółko i krzyżyk”, „pamięciówka”, „leśne puzzle”. Teren ten zostanie także oświetlony, co poprawi jego dostępność i bezpieczeństwo.

W wyniku prowadzonego postępowania Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wybrał Wykonawcę zadania, którym została firma Krężel. Koszt wykonania inwestycji oszacowano na kwotę 239.212,97 zł.
Planowany termin wykonania zadania ustalono na 30 listopada 2020 r.

Schemat nasadzeń roślin

from Słupsk https://ift.tt/34P3G0J
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.