Weryfikacja BIOODPADÓW w kompostownikach!

Szanowni Mieszkańcy!

Mija już pół roku od czasu, kiedy wszyscy mamy obowiązek gromadzić odpady komunalne w sposób selektywny – w tym również bioodpady. Przypominamy, że odpady biodegradowalne zbieramy w brązowych workach/pojemnikach lub kompostujemy w przydomowych kompostownikach. Możliwość kompostowania bioodpadów mają wyłącznie właściciele nieruchomości zabudowy jednorodzinnej. W przypadku zadeklarowania takiego sposobu zagospodarowania bioodpadów zwolnieni są wówczas w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nadszedł czas, aby sprawdzić jak Mieszkańcy radzą sobie z bioodpadami.

W związku z tym informujemy, że z dniem 1 września br. będziemy odwiedzać Państwa nieruchomości i weryfikować informacje zawarte w złożonych deklaracjach. Dokonywać będą tego pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

W przypadku stwierdzenia, że właściciel kontrolowanej nieruchomości:

  • nie posiada kompostownika przydomowego,

  • nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym

  • lub uniemożliwia dokonanie oględzin nieruchomości, w celu weryfikacji zgodności zdeklarowanej informacji ze stanem faktycznym,

w drodze decyzji Prezydenta Miasta utraci prawo do zwolnienia z części opłaty.

Ponowne skorzystanie ze zwolnienia może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja o utracie prawa do częściowego zwolnienia z opłaty stała się ostateczna. Jednocześnie możliwość zwolnienia wymagać będzie złożenia przez właściciela nieruchomości nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

from Słupsk https://ift.tt/32BatYS
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.