UWAGA PRZEDSIĘBIORCY !!!

PRZYPOMINAMY o OBOWIĄZKU SEGREGACJI ODPADÓW przez wszystkich właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Miasta Słupska!

Informujemy Państwa, iż zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 ze zm.) właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnienia utrzymania czystości i porządku przez zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych. Segregacja musi być zgodna z aktualnymi wymaganiami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Mieście Słupsku oraz sposobem określonym w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2019 r. poz. 2028).

Od 1 marca 2020 r. wszyscy właściciele nieruchomości zarówno zamieszkałych, jak i niezamieszkałych muszą segregować odpady.

Z uwagi na fakt, iż Miasto otrzymuje sygnały o podrzucaniu nieczystości do miejskich stacji selektywnego zbierania odpadów przypominam, iż stanowią one system wspomagający gospodarkę odpadami komunalnymi powstającymi w gospodarstwach domowych i nie mogą być miejscem gromadzenia odpadów wytwarzanych na terenie nieruchomości niezamieszkałych. Należy pamiętać, że „stacyjka miejska” jest ogólnodostępna, ale w świetle obecnych przepisów, każda nieruchomość musi posiadać własne pojemniki do segregacji odpadów komunalnych.

Miasto prowadzi szereg działań zmierzających do uszczelnienia „systemu odpadowego”. W tym celu w najbliższym czasie pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wraz ze Strażą Miejską przeprowadzą kontrole w zakresie wywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązku utrzymania czystości i porządku wynikające z zapisów:

  • art. 5 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 ze zm.);

  • uchwały nr XIII/247/19 Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 27 listopada 2019 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Słupska.

Zgodnie z art. 10 ust. 2 i 2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1 ww. ustawy oraz w regulaminie utrzymania czystości i porządku podlega karze grzywny.

WAŻNE!

Podczas kontroli właściciele nieruchomości niezamieszkałych winni również okazać umowę na świadczenie usług odbioru odpadów oraz dowód uiszczenia opłaty dla tego przedsiębiorcy.

from Słupsk https://ift.tt/3lmcFvX
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.