81.Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – uroczystości

Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska informuje, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi dnia 1 września br. uroczystości związane z 81. Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej będą przebiegały w innej, niż dotychczas, formie.

W najbliższy wtorek, 1 wrześnie br. na pl.Zwycięstwa, przy pomniku Żołnierza Polskiego, wystawiony zostanie posterunek honorowy, a władze samorządowe, przedstawiciele wojska oraz przybyłe delegacje złożą wiązanki pod pomnikiem o godz. 12.00.

Warto tego dnia wspomnieć wydarzenia tamtych dni i uwrażliwić samych siebie i naszych znajomych i bliskich na potrzebę zrozumienia, tolerancji i przeciwdziałania nienawiści. Wydarzenia sprzed lat uczą,że droga siły i agresji nie jest rozwiązaniem, przynosi tylko ból i cierpienie. Dialog, szacunek i współdziałanie są kluczem do pokojowego życia obywateli wewnątrz państw oraz poszczególnych krajów obok siebie.

 

 

 

from Słupsk https://ift.tt/2YBTaWE
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.