54. Festiwal Pianistyki Polskiej

Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne zaprasza serdecznie na 54. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, który odbywać się będzie w dniach 5-10 września.

W tym roku organizatorzy w ramach obchodów 250 – lecia urodzin Beethovena zaplanowali jego Koncert potrójny, V Koncert Es-dur oraz sonaty fortepianowe. Podczas kolejnych 2 koncertów symfonicznych, 2 kameralnych, 9 recitali i półrecitali wystąpią: Krzysztof Książek, Szymon Nehring, Beata Bilińska, Jan Krzysztof Broja, duet Jekaterina i Stanisław Drzewieccy; również jako duet Urszula Janik-Lipińska – flecistka i Joanna Kaczmarska-Bieżyńska – pianistka oraz Trio im. Wiłkomirskich: Celina Kotz – skrzypce, Maciej Kułakowski – wiolonczela, Łukasz Trepczyński – fortepian.

Na Estradzie Młodych zadebiutują Bartłomiej Kokot i Martyna Kubik. Usłyszymy również naszych chopinistów, przygotowanych do udziału w XVIII Konkursie Chopinowskim w 2021 r.: Kamila Pacholca, Piotra Pawlaka i Andrzeja Wiercińskiego.

W nowym cyklu „Witkacy – obrazy w dźwięku”, odbywającym się w galerii jego dzieł, m.in. usłyszymy prawykonanie kompozycji na flet i fortepian Tomasza Bielskiego inspirowanej obrazami Witkacego.

Wieczór jazzu, tym razem powierzono najwybitniejszemu polskiemu🎹 pianiście jazzowemu młodego pokolenia, który wystąpi dwukrotnie  Leszkowi Możdżerowi.

Koncerty odbywać się będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Obowiązywać będą maseczki,  przyłbice oraz dezynfekcja rąk. Zajęte będzie co drugie miejsce na widowni a  sala będzie dezynfekowana po każdym koncercie.

Bilety i rezerwacja w kasie słupskiej filharmonii przy ul. Jana Pawła II, tel. 59 842 38 39 lub 59 842 49 60.

from Słupsk https://ift.tt/3gqZLcG
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.