Wakacyjna ul. Nowobramska

Dzisiejsza, tym razem wtorkowa, konferencja prasowa skupiła się przede wszystkim na tematach miękkich, skierowanych do mieszkańców i mieszkanek Słupska. Szczegóły poruszonych tematów poniżej.

1. Słupski Jarmark Wakacyjny i Szafing na Nowobramskiej

5 września zapraszamy na Szafing, w ramach którego będzie można sprzedać, kupić bądź wymienić ubrania. Jest to „wietrzenie szaf”, które dużą popularnością cieszy się zagranicą, ale powoli wkracza także do Polski.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Słupskiego Jarmarku Wakacyjnego, jego pomysłodawczynią jest Paulina Dulanowska – profesjonalna stylistka. Osoby chcące wziąć udział w Szafingu powinny mieć ukończone 18 lat i wysłać zgłoszenie na adres szafing.siemianice@gmail.com.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Słupska.

2. Zapraszamy na KONCERT NA UL. NOWOBRAMSKIEJ – 21 sierpnia 2020 o godzinie 17:00  na plenerowej scenie wystąpią młodzi muzycy i zespół „Turbo”.

Będzie to koncert finałowy siódmego Przeglądu Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej – PUMA 2020. Laureaci konkursu zaprezentują swoją muzykę w przestrzeni miejskiej, koncert uświetni swoim występem Grzegorz Kupczyk, były wokalista zespołu Turbo, jeden z najznamienitszych głosów rockowych w Polsce. Zagrają Junon Kyanon, a także Lustrzany Człowiek i Naledii.

Wstęp jest darmowy. Teren wydarzenia będzie wygrodzony, z bramkami wejściowymi i stanowiskami do dezynfekcji, na terenie eventu będzie rozstawionych 150 krzeseł. Osoby wpuszczane na teren wygrodzony będą miały obowiązek zdezynfekować dłonie oraz założyć maseczkę. Koncert jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Słupska.

3. W najbliższy czwartek – 20 sierpnia – rozpoczynamy etap zgłaszania wniosków do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy, że w tym roku Słupski Budżet Obywatelski obsługiwać będzie strona http://slupsk.konsultacjejst.pl. Jest to strona, gdzie mieszkańcy znajdą najważniejsze informacje dotyczące budżetu, będą mogli zgłosić projekt a następnie zagłosować na wybrane zadania. Na tej stronie dostępne są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące całego procesu. Dostępny tam będzie również cennik miejski oraz plik „Krok po Kroku – jak napisać projekt do SBO 2021″.

Dodatkowo zapraszamy do odwiedzania profilu budżetu obywatelskiego na Facebooku (nazwa profilu to @SlupskiBudzetObywatelski) – będzie to przestrzeń do informowania o działaniach dotyczących budżetu obywatelskiego ogółem, ale również do zadawania pytań, wymiany spostrzeżeń oraz pomysłów na nowe projekty w naszym mieście.

Po szczegóły mieszkańcy mogą kontaktować się z Wydziałem Współpracy i Promocji – adres e-mail: obywatelski@um.slupsk.pl, telefon (59) 8488 256.

DLA PRZYPOMNIENIA

Podział środków na Słupski Budżet Obywatelski 2021:

3.000.000,00 zł w podziale:
– zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie – 700.000,00 zł (wartość maksymalna zadania 700.000,00 zł),
– zadania infrastrukturalne lokalne – 1.800.000,00 zł (wartość maksymalna zadania 450.000,00 zł),
– zadania infrastrukturalne dedykowane szkołom – 150.000,00 zł (wartość maksymalna zadania 150.000,00 zł),
– zadania społeczne – 350.000,00 zł (wartość maksymalna zadania 25.000,00 zł).

Harmonogram:
– zgłaszanie zadań – 20.08-15.09.2020 rok
– analiza merytoryczna – 16.09-30.10.2020 rok
– głosowanie – 02.11-15.11.2020 rok
– ogłoszenie wyników – 16.11.2020 rok

#td_uid_1_5f3bb1016a510 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://ift.tt/317EWym) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5f3bb1016a510 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://ift.tt/2Y9mEe4) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5f3bb1016a510 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(https://ift.tt/34ncnzd) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5f3bb1016a510 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(https://ift.tt/318UHoV) 0 0 no-repeat;
}

4. Trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych. Planowana liczba miejsc przez szkoły: 1381, liczba miejsc w szkołach po weryfikacji rekrutacji (zaktualizowana na podstawie wniosków o przyjęcie do szkoły – liczba punktów, liczba chętnych): 1189, liczba uczniów zakwalifikowanych: 1068, wolne miejsca w szkołach: 95.

Szkoła

Profil/kierunek kształcenia

Liczba wolnych miejsc

LICEA

6

IV Liceum Ogólnokształcące

klasa graficzno-informatyczna

2

Liceum Sztuk Plastycznych

aranżacja przestrzeni, techniki graficzne, fotografia i film, techniki malarskie

4

TECHNIKA

69

Technikum nr 2

(w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego)

technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

17

technik budownictwa

14

technik usług fryzjerskich

14

Technikum nr 3

(w Zespole Szkół Technicznych)

technik przemysłu mody

5

technik technologii drewna

2

Technikum nr 5

(w Zespole Szkół Ekonomicznych)

technik handlowiec

7

technik rachunkowości

10

BRANŻOWE SZKOŁY I STOPNIA

20

Technikum nr 2

(w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego)

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

10

Technikum nr 3

(w Zespole Szkół Technicznych)

stolarz lub pracownik obsługi hotelowej

3

Technikum nr 5

(w Zespole Szkół Ekonomicznych)

magazynier-logistyk

3

Sprzedawca

4

OGÓŁEM

95

Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się do żadnej szkoły lub Ci, którzy aplikowali do szkół zawodowych, a lekarz orzekł o przeciwskazaniach zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu mogą starać się o przyjęcie do ww. szkół prowadzonych przez Miasto Słupsk. Wolne miejsca są także w szkołach prowadzonych przez Powiat Słupski oraz w szkołach niepublicznych. W sprawie przyjęcia do szkoły należy kontaktować się bezpośrednio z daną szkołą.

Dalsze postępowanie rekrutacyjne:

  • do 18 sierpnia – w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (w przypadku szkoły zawodowej należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu),

  • 19 sierpnia (do godz. 14:00) – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się następujące szkoły i oddziały:

  • V Liceum Ogólnokształcące – klasy: europejska, humanistyczna i medyczno-przyrodnicza,

  • II Liceum Ogólnokształcące – klasa biologoczno-chemiczna,

  • Technikum nr 1 w Zespole Szkół „Elektryk” – oddziały: technik programista, technik informatyk, technik elektryk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji turystyki.

  • Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych – oddziały: technik fotografii i multimediów, technik informatyk,

  • Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych – technik ekonomista.

5. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku pozyskał dodatkowe wsparcie dla dzieci przebywających pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej na terenie naszego miasta. 

Dzięki projektowiWsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” instytucja zakupi sprzęt komputerowy i audiowizualny, a także środki dezynfekcyjne i sprzętu ochrony osobistej dla naszych wychowanków o wartości niemal 513,5 tys. zł.

Będzie on niezbędny dla podopiecznych głownie do realizacji zadań w trybie zdalnego nauczania, ale także do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii w ramach wsparcia, dzieci, rodzice zastępczy i personel placówek otrzymają środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji).

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg, w ramach którego planowany jest zakup:

– 2 komputerów stacjonarnych i 84 laptopów,

-12 urządzeń wielofunkcyjnych (drukarki ze skanerem),

– 3 tablic interaktywnych,

– 12 telewizorów, i tyle samo odtwarzaczy CD z głośnikami,

– 3 projektory (z ekranami),

– 50 drukarek, a także dwa oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością.

Dodatkowo planowane jest wyposażenie 3 miejsc kwarantanny w pieczy instytucjonalnej (do wykorzystania w przypadku objęcia kwarantanną dziecka z pieczy zastępczej). Sprzęt trafi do słupskich rodzin zastępczych, a także dzieci z Placówek Socjalizacyjnych na ul. Tuwima, Mickiewicza i Lutosławskiego. Łącznie jest to około 130 dzieci, które skorzystają z zakupionego sprzętu.

Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” jest finansowany z budżetu państwa i Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój.

6. ULICA BANACHA – ORGANIZACJA RUCHU

12 sierpnia br. odbyło się terenowe spotkanie Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, odbyło się ono na ul. Banacha i poświęcone było problemowi organizacji ruchu na tej ulicy – odcinek od ul. Braille’a do ul. Niemena. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele działkowców oraz mieszkaniec osiedla.

Po powstaniu osiedla domków jednorodzinnych za ogrodami działkowymi nastąpił wzrost ruchu kołowego. Na odcinku ogrodów działkowych działkowcy jedną stronę jezdni wykorzystują jako pas postojowy, przez co brak jest miejsca na jednoczesny bezpieczny ruch pieszych i pojazdów.

Posiedzenie miało na celu znalezienie rozwiązania, które pozwoli uporządkować ruch
na odcinku ulicy Banacha do czasu jej kompleksowej przebudowy.

Za najbardziej optymalne rozwiązanie przy obecnej sytuacji uznano:

– wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Banacha (odcinek od ul. Braille’a do ul. Riedla),
– w celu uspokojenia ruchu montaż progów zwalniających na odcinku od ul. Braille’a do ul. Zauchy, na dalszym odcinku dwie szykany z wykorzystaniem betonowych kręgów,
– wprowadzenie jednostronnego zakazu zatrzymywania po stronie północnej
(od strony al. 3-go Maja),
– określenie sposobu parkowania po stronie południowej ul. Banacha – do ostatecznej decyzji na etapie odpracowywania projektu organizacji ruchu.

 


from Słupsk https://ift.tt/3h2r9Pb
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.