Słupszczanie i badminton – spotkanie z Prezydentką Miasta Słupska

Wspaniałe spotkanie Pani Krystyny Danielckiej-Wojewódzkiej Prezydentki Miasta Słupska z zawodnikami badmintona! Była to okazja do pogratulowania sukcesu słupszczanom, którzy, grając w barwach Badminton School awansowali do Lotto Ekstraligii Badmintona.

To pozytywni ludzie, którzy swoją pasję do badmintona pielęgnują od dziecka. Jak sami mówią, to dla nich nie tylko sport i kwestie czysto profesjonalne,ale także niesamowicie pozytywna i dobra zabawa.

Historia drogi dotarcia do profesjonalnej ligi każdego z naszych dzisiejszych gości była inna. Niektórzy zaczynali rekreacyjnie, dla przyjemności, dla samej zabawy, ale później ta aktywność przekształciła się w poważne zaangażowanie na wysokim poziomie. Inni podpatrzyli jak rodzeństwo lub szkolni koledzy próbują sił w tej dyscyplinie i chcieli również pokazać swoje zdolności.

Jak mówił Pan Mateusz Dynak, badminton wymaga dyscypliny, świetnej organizacji,często poświęcenia innych obszarów życia codziennego,ale to nie jest negatywne poświęcenie. To doskonała forma samorealizacji i źródło satysfakcji. Poza tym, zdaniem Pana Dynaka sport to najlepszy nauczyciel – żadna inna aktywność nie wpłynie na człowieka tak intensywnie jak sport. Bo sport to wyzwanie, to koszt, to walka, ale też adrenalina, pasja, niezwykła radość.

W 2015 zarejestrowali swój klub i z dnia na dzień zaczęli zrzeszać coraz więcej osób – amatorów, dzieci, dorosłych, profesjonalistów. Dzisiaj Klub tworzy około 200 członków. Ich celem jest rozwój, pamięć o miejscu, z którego pochodzą, budowanie siły lokalnego sportu i nawiązywanie do bogatej historii słupskiego sportu.

Jak sami opowiadają, oprócz badmintona realizują się w innych obszarach życia- zawodowo jako adwokaci, doradcy prawni, właściciele firm.

Życzymy dalszych sukcesów i mnóstwa dobrych dni, wygranych meczów i kontynuowania rozwoju swoich zdolności sportowych.
 

 

 

from Słupsk https://ift.tt/3kG3Ddb
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.