Pokaż jak zatrzymujesz czas-Twoje fotografie u nas!

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do wspólnego świętowania „Światowego Dnia Fotografii”, który przypada 19 sierpnia 2020 roku.

Z okazji tego święta każdy może zaprezentować swoje zdjęcia w przestrzeni BGSW.  Nie chodzi tylko o najlepsze zdjęcia, ale także o zdjęcia, które coś znaczą, są ważne, z którymi związane są szczególne wspomnienia czy skojarzenia. Nie ma znaczenia czy jesteś się artystą, zawodowcem, amatorem, i jakim aparatem zostało zrobione zdjęcie. Liczy się zatrzymana chwila w kadrze. Może to być portret, reportaż, selfie, zdjęcie ukochanej osoby, zwierzaka, owada, rzeczy, wydarzenia, zjawiska – po prostu wszystko co udało się uchwycić.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy przesłać max. 3 zdjęcia na maila:  k.tomasik@bgsw.pl   do 18.08.2020. 

Regulamin uczestnictwa : dostępny tutaj (link).

Organizatorzy wydrukują i wyeksponują fotografie. Będziemy mogli je zobaczyć od 19 do 30 sierpnia  2020 r. w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

19 sierpnia 1839 roku to dzień ogłoszenia wynalezienia fotografii przez Francuską Akademię Nauk. Wynalazek zgłosił Louis Daguerre. Co prawda już 13 lat wcześniej niejaki Niepce uzyskał trwały obraz, a równolegle z Daguerrem nad wynalazkiem procowało wielu innych, między innymi Talbot, Bayard, czy Wedgwood. I chociaż to nie metoda Daguerra była później kontynuowana, to właśnie  on pierwszy opatentował wynalazek i ten dzień przyjmuje się za początek fotografii. Tak więc, jest to świetna okazja, aby miłośnicy fotografii mogli świętować ten dzień i pochwalić się swoimi zdjęciami. 

from Słupsk https://ift.tt/3iuWvyj
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.