Przebudowa ulicy Kniaziewicza – utrudnienia w ruchu drogowym!

Od środy 12 sierpnia 2020 r. w związku z rozpoczęciem robót związanych z przebudową ulicy Karola Kniaziewicza w Słupsku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

W celu umożliwienia prowadzenia robót budowlanych związanych z przebudową drogi zamknięty zostanie odcinek ulicy K. Kniaziewicza od ulicy Baohaterów Westerplatte do budynków nr 6 i 27.
W pierwszym etapie prace polegać będą na rozbiórce istniejącej jezdni w celu wykonania nowej instalacji kanalizacji deszczowej, a następnie wykonania robót związanych z przebudową jezdni. Pozostały odcinek ulicy K. Kniaziewicza do ulicy Gdańskiej będzie dostępny dla pojazdów bez znacznych utrudnień.

Schemat odcinków z utrudnieniami w ruchu

Zakres robót na ulicy K. Kniaziewicza obejmuje budowę jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowę zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, budowę ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, budowę i przebudowę chodników. Zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych, powstanie też jedno dodatkowe przy przebudowywanych dwóch skrzyżowaniach w pobliżu marketów. Po jednej stronie jezdni utworzone zostaną miejsca postojowe, w tym dla osób
z niepełnosprawnościami. Wymienione i uzupełnione zostanie oznakowania pionowe i poziome.
Wartość inwestycji wynosi 2.750.000 zł.

Przebudowy ulicy Kniaziewicza jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Z edycji 2019 miasto uzyskało wsparcie na przebudowę ulic Piłsudskiego i Zaborowskiej oraz budowę ul. Legionów Polskich. Łączne uzyskanie wsparcie ze środków budżetu państwa w obu edycjach sięgnęła już ponad 8,3 mln zł.

from Słupsk https://ift.tt/3izvfyJ
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.