43 mural na ścianie Szkoły Kultury

Mieliśmy dziś okazję pokazać efekt pracy artysty, którego podpis „Złoty” już sam świadczy o wysokiej klasie twórczej. Szkoła Kultury, gdzie mieści się nowa siedziba SOKu (po przenosinach z ul. Braci Gierymskich) może pochwalić się muralem nawiązującym tematycznie – w formie i przekazywanej treści do twórczej aktywności, jaka
charakteryzuje uczestników i pracowników słupskiej instytucji. 43 mural w Słupsku, przywitany m.in. przez Panią Krystynę Danilecką – Wojewódzką Prezydentkę Miasta Słupska, Pana Marka Golińskiego Wiceprezydenta Miasta Słupska oraz Panią Jolantę Krawczykiewicz Dyrektorkę Słupskiego Ośrodka Kultury.

Ciekawa, kolorowa, pełna energii i przekazu praca, która jest jednym z pierwszych symboli nowo rodzącego się gniazda słupskich talentów, twórców i wykonawców.

Kamil Złoty Macejko, autor prezentowanej pracy, urodził się w  naszym mieście,a dorosłe życie dzieli między Berlinem a Słupskiem. Jego współpraca ze Słupskim Ośrodkiem Kultury trwa już od kilkudziesięciu lat. Warto zauważyć, że swoje dokonania zawdzięcza niezwykłej determinacji, nastawieniu na efekt i samodoskonaleniu.
Swoją twórczość opisuje jako wektorowe art. Deco lub cyfrową secesję z elementami dziecięcej naiwności przedstawiającej się w kolorach. W jego pracach widać zafascynowanie kolorem, geometrycznymi wzorami oraz komiksowym stylem. Zachęcamy równie mocno do odwiedzania siedzyby SOKu przy ul. Banacha 17 oraz podziwiania prezentowanego muralu.


from Słupsk https://ift.tt/30HlNTE
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.