ZNICZODZIELNIE i stoiska z narzędziami – nowe instalacje na cmentarzach miejskich

➡️Na cmentarzach komunalnych w Słupsku spotkacie Państwo dwie nowe instalacje – regały na znicze oraz stojaki z narzędziami.

Wspomniane wyżej elementy będą służyły wszystkim osobom odwiedzającym cmentarze.

1️⃣Przy wejściach głównych spotkacie Państwo „ZNICZODZIELNIE”, czyli regały na kompletne i zużyte znicze.

Będzie można je pozostawić na ustawionym regale, zamiast wyrzucać do kosza. Każdy potrzebujący będzie mógł nieodpłatnie wybrać sobie znicz z półki, dopasować do niego kupiony wkład i wykorzystać go ponownie.

2️⃣Ponadto obserwując osoby odwiedzające cmentarze, a w szczególności osoby starsze, podjęliśmy decyzję o ustawieniu stojaków na narzędzia gospodarcze, które będą mogły być nieodpłatnie wykorzystywane podczas porządkowania grobów swoich bliskich.

Stojaki wyposażone zostaną w grabki metalowe, grabie do liści, haczki oraz konewki. Takie stojaki staramy się zamontować w sąsiedztwie ujęć wody lub niedaleko nich.

Jeżeli regały i stojaki okażą się przydatne odwiedzającym cmentarze Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku sukcesywnie będzie zwiększał ich ilość.

Regały zostaną oznaczone tablicą z napisem „ZNICZODZIELNIA” stojaki na narzędzia tablicą z napisem „ZAPOMNIAŁEŚ?-POŻYCZ LECZ NIE ZAPOMNIJ ODDAĆ”

Powyższa inicjatywa ma na celu także ograniczenie odpadów oraz wsparcie środowiska naturalnego. Zamiast kupować narzędzia można skorzystać z dostępnych, a zamiast wyrzucać dobre produkty można podzielić się nimi z innymi.

Część kompletów narzędzi zostało zakupionych ze środków ZIM, a część podarowały lokalne firmy, za co serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i mieszkańców. Takie wsparcie pokazuje jak lokalni przedsiębiorcy pozytywnie współpracują z samorządem i chcą pomagać słupszczanom. Podziękowania kierujemy do firm: Alpy Union, Almiru Transport i Egidy.

from Słupsk https://ift.tt/2C0Xp5X
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.