Przydatne „serca” dla pacjentów szpitala

Wychowawcy i podopieczni Domu Sąsiedzkiego działającego pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku uszyli kilkanaście poduszek dla pacjentek Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku, którzy w ostatnim czasie przeszli zabieg mastektomii. Dzisiaj (31.07.2020 r.) nastąpiło jego przekazanie. Marcin Prusak, rzecznik prasowy Szpitala podziękował za okazane wsparcie, bo okazało się, że poduszki są niezbędne.

 

 

 

 

– Dziękujemy podopiecznym i wychowawcom „Domu Sąsiedzkiego” w Słupsku za uszycie pięknych poduszek dla pacjentek onkologicznych naszego szpitala. Akcja z szyciem poduszek dla kobiet po mastektomii trwa w Polsce od kilku lat. Sam pomysł szycia poduszek do Polski sprowadziła Anna Sławińska ze Stowarzyszenia Polskiego Patchworku – mówi Prusak. – Obecnie na terenie Pomorza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Mała poduszeczka w kształcie serca chroni przed przypadkowymi uderzeniami, ma także korzystny wpływ na ograniczenie napięcia i bólu po operacji. Pacjentki korzystające z sercowych poduszek potwierdzają ich zbawienne działanie. Znaczna liczba pacjentek onkologicznych powoduje, że nasz szpital potrzebuje dużych ilości poduszek, które na bieżąco przekazywane są pacjentkom. Dlatego tym bardziej cieszy płynący z dobroci serc gest bezinteresownego uszycia bardzo potrzebnych poduszek-serc – kończy rzecznik.

Dodajmy, że projekt polega na szyciu poduszek w kształcie serc, które wspierają rehabilitację pacjentów po zabiegu mastektomii, czyli usunięciu piersi. Poduszka może łagodzić ból. Chroni przed przypadkowym urazem, łagodzi obrzęk i zmniejsza napięcie barku. Akcja odbywa się w ramach zajęć stałych prowadzonych przez wychowawców. Przypomnijmy, że we wtorki i czwartki odbywają się „Herbatki dla Seniora”. Piątki zaś stoją pod znakiem warsztatów kulinarnych. Poza tym odbywają się inne ciekawe zajęcia, na które serdecznie zachęcamy.

 

from Słupsk https://ift.tt/3k4jZMc
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.