Kolejne inwestycje drogowe

W tym tygodniu zawarto umowy na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę ulic Stanisława Małachowskiego i Karola Kniaziewicza oraz drogi rowerowej przy alei 3 Maja.
Zakres planowanych prac na ulicy Małachowskiego przewiduje wymianę nawierzchni jezdni wraz z jej podbudową, przebudowanie skrzyżowania z drogami obsługującymi sąsiednie kwartały, powstanie nowej sieci kanalizacji deszczowej. Od podstaw wybudowane zostaną obustronne chodniki, zniesione zostaną bariery architektoniczne, utrudniające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. W pasie drogowym naprzemiennie, obustronnie zostaną wydzielone miejsca parkingowe, odtworzone zostaną pasy zieleni oddzielające ciągi piesze od jezdni. Wymienione także zostanie oznakowanie pionowe i poziome.
Wartość umowy z Wykonawcą wynosi 1.299.206,27 zł z czego 50% to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
Natomiast zakres robót budowlanych na ul. Kniaziewicza obejmie przebudowę na całej długości ulicy (410 mb) konstrukcji jezdni. Zakres robót – oprócz budowy jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego przewiduje także przebudowę zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, budowę ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni bitumicznej, budowę i przebudowę chodników. Zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych, powstanie też jedno dodatkowe przy przebudowywanych dwóch skrzyżowaniach w pobliżu marketów. Po jednej stronie jezdni utworzone zostaną miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres prac obejmuje także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji wymienione i uzupełnione zostanie oznakowania pionowe i poziome.
Wartość umowy z Wykonawcą wynosi 1.317.072,75 zł z czego 50% to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowy ulic Małachowskiego i Kniaziewicza będą kolejnymi inwestycjami finansowanymi z Funduszu Dróg Samorządowych. Z edycji 2019 miasto uzyskało wsparcie na przebudowę ulic Piłsudskiego i Zaborowskiej oraz budowę ul. Legionów Polskich. Łączne uzyskanie wsparcie ze środków budżetu państwa w obu edycjach sięgnęła już ponad 8,3 mln zł.

Dodatkowo 13 lipca br. podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę drogi rowerowej i chodnika przy al. 3 Maja wraz z rozbudową odcinka drogi rowerowej na skrzyżowaniu ulic Pileckiego. Ponadto przy drodze rowerowej pomiędzy ulicami Chrobrego i Pileckiego powstanie stacyjka rowerowa, która pozwoli na odpoczynek rowerzystom poruszającym się w kierunku międzynarodowej trasy rowerowej R-10.
W wyniku realizacji inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i komfort rowerzystów i pieszych poruszających się południową stroną alei 3 Maja na odcinku o długości blisko 900 metrów objętym przebudową. Droga rowerowa zyska nawierzchnię bitumiczną, natomiast chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej. Ponadto dzięki wykonaniu odcinka drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i 3 Maja uzyskana zostanie spójność sieci rowerowej w zachodnio-północnej części Miasta, poprzez połączenie drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 21 oraz drogi powiatowej 1005G w kierunku Bruskowa Wielkiego.
Zadanie realizowane w ramach Projektu: „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – odcinek R-10 na terenie miasta Ustki i Słupska” z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Mijający tydzień obfituje w działania drogowe, które ucieszą także mieszkańców ulicy Zygmunta Augusta. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ogłosił przetarg na zwiększenie dostępności węzła transportowego w Słupsku o znaczeniu krajowym poprzez przebudowę ulicy Zygmunta Augusta w ramach „Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024”.

ul. Stanisława Małachowskiego
ul. Stanisława Małachowskiego
ul. Karola Kniaziewicza
ul. Karola Kniaziewicza
al. 3 Maja
al. 3 Maja

from Słupsk https://ift.tt/3eG0dTg
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.