Barwna wystawa plenerowa na Starym Rynku

W ciągu ostatnich lat przestrzeń miejska stała się doskonałym miejscem prezentacji sztuki dając odbiorcom łatwiejszy dostęp i szerokie spectrum odbioru.  Prace artystów eksponowane w przestrzeni publicznej cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Tym razem zapraszamy na wystawę plenerową młodej artystki, słupszczanki Sylwii Starkowskiej na Starym Rynku przed Kinem Milenium. 

Sylwia Starkowska studiowała Textile Design w National College of Art and Design w Dublinie, w Limerick School of Art and Design oraz w Galway-Mayo Institute of Technology w Irlandii. Sylwia łączy tradycyjną technikę kolażu z grafiką komputerową pozwalając sobie na niedociągnięcia lub „świadome” błędy. Interesuje ją granica pomiędzy przypadkowością a świadomym wyborem estetyki. W swoich pracach wykorzystuje intuicyjnie różnorodność materiałów, łącząc tematykę historii z fikcją. Artystka podjęła się stworzenia swojej wersji postaci historycznych związanych z historią Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Zachęcamy do tego,  by spacerując po naszym mieście zatrzymać się kilka minut i zapoznać z propozycją artystki. Część prac ukazanych na wystawie jest efektem Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury.

from Słupsk https://ift.tt/3gAPNWt
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.