Komunikacja miejska, zewnętrzny przewoźnik -WYJAŚNIAMY

W kontekście burzliwej dyskusji dot. usługi przejazdów komunikacją miejską wyjaśniamy:

 1. Liczne głosy mieszkańców, które jasno wskazują na konieczność zapewnienia komunikacji miejskiej w obszarze Os.Nadrzecze, a także świadomość rozbudowującego się Os.Zachodniego powoduje, że musimy myśleć o poszerzeniu usługi przewozu osób
 2. Sprawdziliśmy, jakie możliwości ma obecny Partner – Miejski Zakład Komunikacji.
 3. Z analizy możliwości MZK wynika,że
  – spółka nie posiada odpowiedniego taboru
  – zakup takiego taboru w przypadku braku sprawdzenia nowej linii i komunikacji we wspomnianym obszarze byłby nieracjonalny
  – trudności kadrowe – w ramach obowiązującej umowy MZK nie ma możliwości realizacji dodatkowych kursów ( już teraz 180 kursów nie może być realizowanych z powodu braku kierowców)
  – wynik –  obecny przewoźnik nie ma możliwości realizacji DODATKOWYCH kursów w ramach umowy.
 4. W związku z koniecznością rozwiązania tego problemu i spełnienia oczekiwań mieszkańców pojawił się pomysł – TESTOWA LINIA 28 Z ZEWNĘTRZNYM PRZEWOŹNIKIEM
 5. Dzięki temu, umowa z MZK nie będzie naruszona – nie dotyczy linii i liczby wozokilometrów jaką przewiduje umowa między stronami; spółka realizuje bez zmian swoje zadania, na dotychczasowych zasadach.
 6. Aby sprawdzić czy w ogóle znajdzie się przewoźnik zainteresowany świadczeniem takich usług przeprowadzono ROZEZNANIE RYNKU – wysłano zapytanie do 3 lokalnych przewoźników.
 7. Okazało się , że 2 potencjalnych Oferentów mogłoby świadczyć przez 1 rok taką usługę – nowa linia nr 28 (cena za wozokilometr niższa niż ta, jaką otrzymuje MZK, zakup specjalnych autobusów stałby po stronie Oferenta)
 8. Po tym etapie przeprowadzono negocjacje z Oferentami
 9. AKTUALNIE – Komisja analizuje oferty; wykonawca NIE ZOSTAŁ WYBRANY, po analizie opinia i rekomendacje zostaną przedstawione Dyrektorowi ZIM
 10. Podpisanie umowy – potencjalne. Warunki: 1 rok świadczenia usługi, sprawdzenie opinii mieszkańców co do jakości świadczenia usługi przewozowej przez zewnętrznego przewoźnika, analiza kosztów po roku współpracy

Na żadnym z wymienionych wyżej etapów nie było prowadzone POSTĘPOWANIE PRZETARGOWE

Jeśli umowa na testową linię zostanie podpisana, po roku testowania takiego rozwiązania, zobaczymy jakie przyniesie efekty. Jeśli korzystanie z usług zewnętrznego przewoźnika przyniosłoby zadowalające efekty zarówno dla mieszkańców jak i Miasta, możliwe, że podejmiemy działania ukierunkowane na poszerzenie liczby linii, które będzie obsługiwał zewnętrzny przewoźnik.

Należy zauważyć, że nie będzie to dotyczyło tych linii, które są realizowane przez Miejski Zakład Komunikacji (umowa nie ulegnie zmianie).

Aby mieć możliwość takiego działania, rok przed ogłoszeniem przetargu, musimy zawrzeć ogłoszenie o ZAMIARZE przeprowadzenia postępowania przetargowego. Czy z tego zamiaru skorzystamy? Odpowiedź przyniósłby test nowej linii, wyniki finansowe, opinie mieszkańców i realny wskaźnik korzystania z usługi zewnętrznego przewoźnika.

Jest to swego rodzaju „furtka” – w przypadku braku pozytywnej opinii ze strony Miasta i mieszkańców – nie będzie wykorzystana.

from Słupsk https://ift.tt/3e15uEx
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.