Trwa realizacja programu renowacji kamienic w obszarze rewitalizacji.

Postępują prace związane z realizacją programu renowacji kamienic w obszarze rewitalizacji. Kompleksowa renowacja części wspólnych budynków obejmuje m. in. prace elewacyjne, remonty klatek schodowych i dachów. Dzięki prowadzonym pracom poprawie ulegają warunki mieszkaniowe poprzez zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, a także walory estetyczne miejskiej zabudowy, co w efekcie ma zachęcić mieszkańców do dbania o swoje najbliższe otoczenie i służyć podniesieniu atrakcyjności wizualnej miasta.
W ostatnim czasie spod rusztowań odsłonięto wyremontowaną elewację kamienicy przy ulicy Adama Mickiewicza 54-55. Jest to jeden z ostatnich budynków po zachodniej stronie ulicy Mickiewicza, oczekujących na modernizację. Wkrótce renowacje przejdą kamienice komunalne przy ulica Hugona Kołłątaja 47 i Stefana Jaracza 17, a w następnej kolejności kamienica wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 48.
Modernizacje kamienic należących do zasobów komunalnych miasta oraz wspólnot mieszkaniowych, które zdecydowały się przyłączyć do programu rewitalizacji miasta, zgodnie z harmonogramem prac, powinny zostać wykonane do września 2022 r.
Wszechstronna modernizacja zabudowy mieszkaniowej obszaru rewitalizacji obejmuje 16 kamienic komunalnych i 41 budynków wspólnot mieszkaniowych, znajdujących się na obszarze Starego Miasta, Śródmieścia oraz Podgrodzia. Na części z nich prace zostały już zakończone.
Dotychczas renowacje zostały wykonane lub aktualnie są wykonywane między innymi na kamienicach przy ulicach Zamkowej, Armii Krajowej, Stefana Żeromskiego, Długiej, Wojska Polskiego, Adama Mickiewicza, Stefana Jaracza, Władysława Broniewskiego, Stefana Żeromskiego, placu Powstańców Warszawskich oraz alei Henryka Sienkiewicza.

Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu przebudowy chodników i parkingów po zachodniej stronie ulicy Adama Mickiewicza, które odbędą od 6 do 28 lipca br.

Szczegóły konsultacji znajdują się na stronie https://ift.tt/38eXDlK

Więcej informacji o rewitalizacji miasta znajduje się na stronie @RewitalizacjaSłupsk

Renowacja kamienic odbywa się w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” w ramach poddziałania 8.1.2 RPO WP 2014-2020.

Kamienica przy ulicy Stefana Jaracza 17 przed renowacją.
Kamienica przy ulicy Hugona Kołłątaja 47 przed renowacją.
Kamienica przy ulicy Stefana Jaracza 17 przed renowacją.
Kamienica przy ulicy Wojska Polskiego 48 przed renowacją.

 

from Słupsk https://ift.tt/2BkAv9w
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.