Coraz bliżej do modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Zielonej.

Na początku nowego tygodnia zawarto Wojewoda Pomorskim dwie umowy dotyczące dofinansowana modernizacji Stadionu przy ul. Zielonej, co powinno ucieszyć szczególnie kadrę i kibiców Gryfa. Przebudowę stadionu zaplanowano dwuetapowo. Pierwszy etap prac dotyczy budowy nowego wejścia na teren stadionu z zapleczem kasowym i bramami oraz remont i przebudowę ogrodzenia. Zakres przewidzianych do wykonania prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe pawilonu kasowego i istniejącego ogrodzenia, budowę pomieszczenia kasowego wraz z zadaszeniem i montażem bramek oraz wrót od strony ul. Zielonej, ogrodzenia z bramami wokół stadionu o łącznej długości ok. 912 m. Od strony ulicy Słonecznej zamontowana zostanie brama wejściowa do sektora dla kibiców drużyn przyjezdnych.

Zadanie zostanie wykonane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja układu funkcjonalnego zagospodarowania terenu Stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku – etap I: budowa budynku kasy i wiaty wejściowej wraz z ogrodzeniem na terenie stadionu”. Realizowane będzie w ramach działania nr 3 Inwestycje w infrastrukturę czasu wolnego i infrastrukturę turystyczną Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 – 2024.

Realizacja tego zadania jest pierwszym etapem przedsięwzięcia polegającego na modernizacji układu funkcjonalnego zagospodarowania stadionu. W kolejnych etapach przedsięwzięcia planuje się dalszą modernizację obiektu, w tym zadaszenia trybun, oświetlenia płyty głównej boiska trawiastego, przebudowy dwóch istniejących trybun, układu przestrzennego ścieżek, placów i innych stref wewnętrznych, wykonania zaplecza szatniowego i sanitarnego dla zawodników z boisk treningowych.

Pierwszy etap zadania realizowany będzie w okresie III kw. 2020 – II kw. 2021. Szacunkowa jego wartość wynosi 763.502 zł, w tym dofinansowanie ze środków rezerwy celowej budżetu państwa 496.584 zł i wkład własny Słupska 266.918 zł.

Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji administracyjnych w celu prawidłowej i sprawnej realizacji drugiego etapu przedsięwzięcia to koszt 57.000 zł, w tym dofinansowanie ze środków rezerwy celowej budżetu 37.073 zł i wkład własny Słupska 19.927 zł.

from Słupsk https://ift.tt/2YYRZQs
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.