Przedszkole Miejskie nr 19 „Słupskiego Chłopczyka” w Słupsku Przedszkolem Daltońskim

Z dumą i radością przyjęliśmy informację, że Przedszkole Miejskie nr 19 „Słupskiego Chłopczyka” z siedzibą przy ul. Norwida 4 w Słupsku otrzymało Certyfikat Przedszkola Daltońskiego, nadany przez Polskie Stowarzyszenie Dalton, jedyną w Polsce instytucję, upoważnioną przez fundację Dalton International do nadawania takich certyfikatów.

Proces przygotowań trwał dwa lata, podczas których nauczyciele szkolili się, a ich praca była oceniana przez konsultantów Polskiego Stowarzyszenia Dalton.

Plan daltoński to koncepcja edukacji oparta na trzech głównych zasadach: odpowiedzialność, samodzielność i współpraca. Dziecko ma być zaangażowane w proces uczenia się, samodzielne podczas pracy i procesu uczenia się oraz powinno współpracować z partnerem. Bardzo cieszy fakt, że nasze słupskie przedszkole włączyło sie w nurt edukacji alternatywnej, że szerzy nową jakość w wychowaniu i kształceniu oraz wzbogaca ofertę edukacyjną przedszkoli w naszym mieście i w Polsce.

Otrzymanie takiego certyfikatu upoważnia do posługiwania się przez dwa lata nazwą Przedszkole Daltońskie i włącza Przedszkole „Słupskiego Chłopczyka” w zaszczytne światowe grono Przedszkoli Daltońskich. To bardzo prestiżowe wyróżnienie.

from Słupsk https://ift.tt/2NarTEz
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.