CIS funkcjonuje efektywnie i efektownie

Centrum Integracji Społecznej, pomimo pandemii i chwilowego zawieszenia działalności, znowu działa na najwyższych obrotach, dobrze i efektywnie. Od 25 maja razem z członkami Stowarzyszenia „Horyzont” w dalszym ciągu realizują projekt pn.” Kierunek – Aktywność II i III”.

W ramach tych przedsięwzięć, około 40 uczestników zajęć wzięło już udział w grillu integracyjnym, czy też w warsztatach w pracowni ceramicznej. Stworzone rękodzieła trafiły do galerii charytatywnej przy ul. Kopernika 2 prowadzonej przez „Stowarzyszenie Przystań”.
W dalszym ciągu odbywa się również reintegracja zawodowa, w ramach której uczestnicy nabywają nowych umiejętności. Dzięki nim będą mogli w przyszłości podjąć pracę.

Przypomnijmy, że projekty „Kierunek – Aktywność II i III” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Działania projektowe przyczynią się do zwiększenia zatrudnienia wśród osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu zostaną objęci kompleksowymi usługami aktywnej integracji, co trwale zwiększy kompetencje społeczne 110 uczestników.


from Słupsk https://ift.tt/2V8Tnz1
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.