Oferta pracy – MOPR

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku poszukuje osób chętnych do pracy na na stanowisku pracownika socjalnego w Dziale Pomocy Środowiskowej – praca w wymiarze pełnego etatu.

Wolne – 3 etaty.

Warunki: odpowiednie wykształcenie, empatia, wrażliwość społeczna, gotowość do angażowania się w wymagającą, ale i ambitną pracę.

Aplikacje konkursowe można składać do końca czerwca. Muszą zawierać niezbędne dokumenty. Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniu o naborze: SZCZEGÓŁY DOT.APLIKACJI NA STANOWISKO (link-kliknij)

To coś!

– Już od dłuższego czasu, prowadzimy nabory na te stanowiska, na które mamy permanentne zapotrzebowanie – mówi Marcin Treder, p.o. Dyrektora MOPR. – Pracownicy socjalni są „sercem” naszej instytucji. To ich działania przyczyniają się do tego, że naszym klientom żyje się lepiej. Jest to jednak praca niezwykle wymagająca, bo z jednej strony osoba musi mieć odpowiednie wykształcenie, ale powinna posiadać też konkretne umiejętności i kompetencje społeczne. Umiejętność nawiązywania i utrzymania kontaktów międzyludzkich, empatia i szacunek do drugiego człowieka to wartości, których nie można nauczyć się na studiach. To po prostu trzeba mieć w sobie. Należy też posiadać doświadczenie życiowe, dzięki czemu pracownik stanie się bardziej wiarygodny w oczach przeżywających kryzys – podkreśla Treder.

Grunt to praca!

Marcin Treder zwraca uwagę również na inne, „mniej oczywiste” zalety pracy na stanowisku pracownika socjalnego.

– To praca dla ambitnych ludzi, którzy są przygotowani na to, że będą musieli stawić czoła wielu problemom Potrzebne jest subtelne oddziaływanie na klientów. Relacja z nimi musi opierać się na szacunku. Tylko to może skutkować tym, że nam zaufają i otworzą się na pomoc – dodaje. – Tylko wtedy nasze działania będą skuteczne. Sam zaczynałem swoją „przygodę” z MOPR na tego rodzaju stanowisku. Z doświadczenia wiem, że praca wymaga ogromnego wysiłku, ale potem satysfakcja jest równie wielka.

Wierzymy, że na naszym terenie znajdą się osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Mamy przecież uczelnie, które kształcą studentów w tym kierunku. Dodatkowo po krótkim okresie przygotowawczym, pracownicy mogą liczyć na umowę na czas nieokreślony, a to w czasach problemów na rynku pracy wydaje się ważnym elementem.

Dobre relacje

W swojej pracy pracownicy socjalni skupiają się na celowości, o której mowa m.in w metodzie TSR.

– Skupiamy się na rozwiązaniu problemu naszego klienta, a nie na przyczynach, które go powodują – mówi Kamila Osińska – Zernek, pracownik socjalny MOPR – Razem z klientami staramy się wspólnie wypracować cele, które potem realizujemy. Teraźniejszość jest dla nas najważniejsza. Często zdarza się tak, że podopieczni rozpamiętują przeszłość i sytuacje, które doprowadziły do stanu w którym się znaleźli. Takie podejście nie doprowadzi do niczego dobrego. W swojej pracy ponadto hamujemy własne punkty widzenia i nastawiamy się na to, aby wyłuskać to co dobre w naszym kliencie i tą ścieżką podążać – kończy pracownik.

 

from Słupsk https://ift.tt/2XJbtJC
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.