Ratusz wznawia bezpośrednią obsługę

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku, tj. od 8 czerwca br., Urząd Miejski w Słupsku wznawia bezpośrednią obsługę obywateli w pełnym zakresie – dotyczy wszystkich wydziałów.

Oznacza to, że tymczasowe stanowiska obsługi, zlokalizowane w Pałacu Ślubów oraz w kasach ratusza, zostaną zlikwidowane.

Każda osoba, która będzie chciała wejść do ratusza i załatwić sprawę osobiście, będzie miała taką możliwość bez konieczności wcześniejszego umawiania się telefonicznie. Oczywiście, w przypadkach, które nie wymagają wizyty w urzędzie, można nadal korzystać ze zdalnych form kontaktu z urzędnikami: telefon, ePUAP i skutecznie załatwiać sprawy.

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim w Słupsku konieczne jest przestrzeganie zasad sanitarnych wynikających z przepisów prawa:

– interesanci zobowiązani są do zakrywania ust i nosa (maseczką lub innym elementem, np. chustką),

– osoby, które nie realizują tego obowiązku, nie będą miały możliwości przebywania na terenie urzędu,

– pracownicy, w trakcie obsługi, także będą stosowali obowiązek zakrywanie ust i nosa,

– wchodząc do budynku należy zdezynfekować ręce korzystając z dedykowanego stanowiska z odpowiednim płynem do dezynfekcji,

– wymagane jest korzystanie z rękawiczek jednorazowych – dla osób, które ich nie posiadają, przy punkcie do dezynfekcji rąk będą dostępne jednorazowe rękawiczki foliowe,

– w ramach pracy Centrum Obsługi Mieszkańców będzie funkcjonował biletomat, z wyłączeniem panelu dot. rejestracji pojazdów; Mieszkańcy chcący zarejestrować pojazd, będą otrzymywali oddzielne „numerki”, zawierające przewidywaną godzinę wizyty – usprawni to proces przyjmowania i załatwiania spraw

– przy wejściu do budynku głównego ratusza, obok dyżurki, ustawiona zostanie urna na dokumenty, która będzie działała na dotychczasowych zasadach, jednakże wyłącznie w godzinach funkcjonowania Urzędu – warto korzystać z tej możliwości, ponieważ wiele spraw można zainicjować właśnie w ten sposób, bez konieczności oczekiwania na wizytę

– na jedno stanowisko pracy przypadac może jeden obywatel załatwiający sprawę – urzędnicy są zobowiązani do kontrolowania maksymalnej liczby osób w pomieszczeniu.

Wskazane wyżej zasady wynikają z przepisów prawa oraz zaleceń sanitarnych. Prosimy o przestrzeganie wspomnianych reguł dla wspólnego bezpieczeństwa.

from Słupsk https://ift.tt/3czeksH
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.