Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”

Szanowni Państwo, do 17 czerwca 2020 roku organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne mogą zgłaszać kandydatów do wyróżnień Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie „Pomorskie dla Seniora”. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:

  • Zwyczajny–Niezwyczajny Senior,
  • Pracodawca Przyjazny Seniorom,
  • Przyjaciel Seniora.

Ostatnia z kategorii to okazja, by uhonorować także osoby niosące bezinteresowną pomoc w czasie izolacji społecznej w ostatnich miesiącach.

W Konkursie mogą uczestniczyć:

  1. W kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior”: osoby w wieku 60 lat i więcej, z terenu Województwa Pomorskiego, podejmujące poza strukturami organizacji/instytucji działania na rzecz społeczności lokalnej.
  2. W kategorii Pracodawca Przyjazny Seniorom”: pracodawca, który zatrudnia i prowadzi działania wspierające aktywność zawodową osób powyżej 50 roku życia.
  3. W kategorii Przyjaciel Seniora”: organizacje pozarządowe, mieszkańcy (bez względu na wiek) z terenu Województwa Pomorskiego wyróżniający się w sposób szczególny w działaniach na rzecz osób starszych, w tym inicjujących współpracę międzypokoleniową.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, wymogiem formalnym zgłoszenia kandydatury w konkursie jest nadesłanie w terminie do 17 czerwca 2020 r. czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego zawierającego zgodę na udział w konkursie, dane kandydata, opis działalności, uzasadnienie kandydatury (maksymalnie 1 strona formatu A4).

Zgłoszenia można dokonać drogą pocztową lub przedkładając dokumenty w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Pomorskie dla Seniora” w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk.

Uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są:

  • jednostki samorządu terytorialnego z terenu Województwa Pomorskiego,
  • organizacje pozarządowe zrzeszające Seniorów, lub działające na rzecz Seniorów z Województwa Pomorskiego,
  • osoby fizyczne – mieszkańcy Województwa Pomorskiego.

Każdy z wyżej wskazanych podmiotów może zgłosić po jednym kandydacie w każdej kategorii.

Link do informacji o Konkursie na stronie internetowej Województwa Pomorskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie !

from Słupsk https://ift.tt/3cc0wUQ
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.