Dzień Położnej – życzenia od Prezydentki Miasta

Maj to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu zdrowia publicznego, przypadają w nim bowiem dwa święta: 8 maja Dzień Położnej i 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Dlatego też zwłaszcza w bieżącym roku, kiedy w dobie pandemii koronawirusa święta te nabierają niecodziennego charakteru, przesyłam szczególne serdeczności, wyrazy niesamowitego uznania i ogromnej wdzięczności za Waszą pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.

W dzisiejszych czasach pielęgniarki i położne stanowią jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych, a ich rola jest nieoceniona w polskim systemie ochrony zdrowia. Zawody te obdarzone są ogromnym zaufaniem społecznym, a wykonywane przez Was obowiązki wiążą się z wysokim poziomem odpowiedzialności. Profesja jaką wykonujecie wymaga od Państwa, zwłaszcza w momencie tak trudnym jak pandemia, wyjątkowych predyspozycji – nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności, wysokich kwalifikacji i podążania za postępem w medycynie, ale także wielkiego serca i umiejętności pracy w stresie w warunkach zwiększonego ryzyka. Dziękuję Wam dziś po stokroć za Wasze poświęcenie, udzielanie wsparcia i pomocy w trudnych warunkach, a mimo to w miłej atmosferze.

Życzę Państwu sukcesów i realizacji wszystkich zamierzeń zawodowych. Jednocześnie pragnę by odnajdywali Państwo radość w małych rzeczach dnia codziennego, aby szczęście i dobre zdrowie nigdy Was nie opuszczało.

 

Krystyna Danilecka-Wojewódzka
Prezydentka Miasta Słupska

from Słupsk https://ift.tt/2SM435s
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.