Koszenia traw wstrzymane

W związku z utrzymującą się suszą Miasto Słupsk podjęło decyzję o opóźnieniu pierwszego terminu koszenia trawników na terenach miejskich do odwołania.
W obecnej sytuacji każdy sposób na zatrzymanie wody, także w postaci ograniczenia koszenia trawników, jest wskazany. Nasze siły skoncentrowane są w obecnej chwili na przeciwdziałaniu skutkom panującej suszy.

W związku z powyższym ograniczono prace związane z koszeniem w pasach drogowych oraz parkach i skwerach miejskich. W minionych latach pierwsze zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzano na przełomie kwietnia i maja, jednak w roku bieżącym ze względu na brak wiosennych opadów oraz suchą zimę zostały one wstrzymane.

Decyzja o wykonaniu pierwszego koszenia rozpatrzona zostanie ponownie w połowie maja. Mając na uwadze bezpieczeństwo ruchu drogowego, w pierwszej kolejności przywrócone zostanie koszenie w pasach drogowych i w ich sąsiedztwie tak, by trawa nie zasłaniała widoczności.

Również wstrzymane zostaje koszenie trawników reprezentacyjnych tzw. gazonowych (np. wokół rabat kwiatowych) wymagających częstszego, regularnie wykonywanego koszenia. Będziemy działać interwencyjnie, gdy mieszkańcy zgłoszą, pilną i uzasadnioną potrzebę.

W tej chwili koszone są tylko tereny, które są objęte gwarancją po wykonanych inwestycjach tj. Park Zachodni, Ciąg spacerowy do ul. Kaszubskiej, Stawek Łabędzi. Te działania są podyktowane chęcią zachowania gwarancji, a żeby ją utrzymać  musimy te czynności wykonywać.

 

from Słupsk https://ift.tt/3c4Hi4i
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.