Uroczystości majowe-odwołane.Świętujmy symbolicznie

W imieniu Miejskiego Komitetu Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych działającego przy Prezydencie Miasta Słupska informujemy, że z uwagi na trwający czas pandemii majowe uroczystości miejskie związane z:

– Rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – 1 maja,
– Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja,
– Narodowym Świętem Konstytucji 3 maja – 3 maja,
– Narodowym Dnie Zwycięstwa – 8 maja,

zostają odwołane.

Nie znaczy to, że w ramach przestrzeni publicznej symbolicznie nie uczcimy tych ważnych dla nas wydarzeń. Budynki administracji publicznej, siedziby poszczególnych jednostek/podmiotów zostaną oflagowane w terminie od 30 kwietnia do 11 maja. Dodatkowo, flagi państwowe pojawią się na masztach przy pl. Zwycięstwa, przy pomniku Żołnierza Polskiego oraz przy pomniku Jana Kilińskiego.

W ramach uczczenia pamięci o ludziach i wydarzeniach wspomnianych powyżej Prezydenci Miasta Słupska, w asyście Straży Miejskiej, złożą kwiaty w imieniu władz Miasta Słupska oraz mieszkańców. Odbędzie się to z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Z uwagi na fakt, że nie możemy wspólnie upamiętnić tych wydarzeń, jak miało to miejsce w ubiegłych latach, prosimy mieszkańców, przedstawicieli firm prywatnych, organizacji pozarządowych oraz wszelkich środowisk o wywieszenie flag Rzeczypospolitej Polskiej o włączając się tym samym we wspólne świętowanie tych dni.

from Słupsk https://ift.tt/2y26GJ1
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.