Inwestycje drogowe

Trwa przebudowa ulicy Chełmońskiego – jednej z ostatnich ulic w mieście o nawierzchni gruntowej. Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowę nawierzchni infrastruktury drogowej (jezdnia, chodniki, zjazdy), budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia oraz uporządkowanie zieleni i wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego. Dotychczas z zaplanowanych prac wykonano instalację wodnokanalizacyjną, której dotychczas na tej ulicy brakowało oraz instalację wodociągową wykonaną jako odrębną inwestycje przez Wodociągi Słupsk Sp. z o. o. Wykonanie nowej nawierzchni elementów drogowych wraz z oświetleniem, poprawi bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego oraz ureguluje gospodarkę wodno-ściekową w zakresie wód deszczowych. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca czerwca tego roku.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej rozpoczął postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy przebudowy kolejnej ulicy o nawierzchni gruntowej – ul. Zamojskiego. Zgodnie z planem zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, roboty w zakresie regulacji i naprawy elementów dróg, budowę nawierzchni, roboty z branży zieleni w zakresie humusowania i obsiewania trawą, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej do istniejącej kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem studzienek ściekowych, a także budowę oświetlenia ulicznego z włączeniem do istniejącej sieci i demontaż opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami oraz zainstalowanie stałych urządzeń bezpieczeństwa ruchu (wykonanie oznakowania pionowego). Inwestycja powinna zakończyć się w terminie 120 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą prac.

Zakończyła się budowa drogi do terenów inwestycyjnych „Przy obwodnicy”. Jest to droga o szerokości 6 metrów, wykonana z betonu asfaltowego, z ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 2,5 metra, wykonanym z masy bitumicznej. Droga rozpoczyna się przy obwodnicy przed węzłem Słupsk Wschód i prowadzi wzdłuż jednostki wojskowej w kierunku ul. Gdańskiej. Połączy tereny inwestycyjne z ulicą Bohaterów Westerplatte i z obwodnicą Słupska. Nowa droga prowadzi do terenu, na którym powstaje hala produkcyjna firmy będącej jednym z większych pracodawców w Słupsku.

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

from Słupsk https://ift.tt/2SceHlq
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.