Pomagają – kabiny, maseczki, przyłbice

Miasto Słupsk podjęło starania na rzecz  pozyskania kabin dezynfekujących dla ratowników medycznych. Akcję poprowadzili Pan Marek Goliński Zastępca Prezydenta Miasta Słupska wspólnie z Panią Bożeną Hołowienko radną Rady Miejskiej w Słupsku.

Z inicjatywy przedstawicieli władz Miasta Słupska do ratowników medycznych trafiło dziś 6 takich kabin – 5 sztuk dzięki Fundacji Rodziny Gierszewskich oraz 1 sztuka dzięki Przedsiębiorstwu Boniek – Okna i drzwi.
Wsparcie ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej i gotowości pomocy pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka ze strony ww.podmiotów zaowocowała finalizacją tej jakże potrzebnej akcji – niezbędne środki ochrony zostały przekazane ludziom, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i życie-ratownikom medycznym.

Pan Marek Goliński Zastępca Prezydenta Miasta Słupska dziękując wszystkim organizatorom i darczyńcom podkreślił, jak ważna jest solidarność i gotowość do łączenia sił przedstawicieli różnych środowisk – samorządowych, władzy wykonawczej, Prezydentów Miasta, radnych Rady Miejskiej, firm prywatnych oraz służb mundurowych. Dzięki takiej postawie, wzajemnej wymianie informacji, wsparcia finansowego i materialnego możliwe jest skuteczniejsze, szybsze i sprawniejsze działanie nie tylko w czasie pandemii, ale też na pewno we wszelkich innych sprawach, w których głównym celem jest dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców i ich komfort życia.

Firma DRUTEX ofiarowała także kilkaset przyłbic ochronnych dla pracowników szpitala. Dodatkowo, Pani Hołowienko przywiozła kilkaset maseczek i podarowała przedstawicielom służby zdrowia. Dla radnej ze Słupska istotne jest to, jak wiele dobrego czynią każdego dnia pracownicy słupskiego szpitala; jeśli mamy możliwość powinniśmy pomagać, bo każdy z nas może kiedyś potrzebować właśnie interwencji tych ludzi – ratowników, którzy w momentach kryzysowych niosą pomoc i ratują życie. Pani Radna zaznacza, że każdy z nas ma możliwość dołożyć cegiełkę dobra i pomóc – czasami nie do końca wiemy jak, wydaje nam się, że nie mamy wielkich możliwości,np. finansowych. Jednak każda złotówka się liczy, każda przyłbica, maseczka czy inny dar przekazany z serca ma wielką wartość. Jeśli ktoś z Państwa ma taką możliwość – zachęcamy. Można pomagać chociażby wpłacając nawet drobne kwoty na konta stowarzyszeń czy organizacji, które to dane wpłaty przeznaczają na zakup niezbędnych środków ochrony dla personelu medycznego. Tylko od nas zależy czy się na to zdecydujemy.

Dziękujemy z całego serca tym, którzy już pomogli i tym, którzy zrobią to w przyszłości. To od nas wiele zależy – a właściwie wszystko, a na pewno to, jak poradzimy sobie z epidemią.

 


 

from Słupsk https://ift.tt/2Y2nASD
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.