COVID-19 w Słupsku-ostrożność i rozsądek

Szanowni Państwo, w związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku osoby zarażonej wirusem SARS-CoV-2 w naszym mieście prosimy wszystkich o ostrożność, stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przypadek, potwierdzający chorobę COVID-19, dotyczy osoby w wieku senioralnym, która obecnie znajduje się w ogólnym dobrym stanie zdrowia, konsultacja lekarska została przeprowadzona, a słupski sanepid prowadzi działania ukierunkowane na ustalenie możliwie szerokiego grona osób, z którymi mogła się kontaktować osoba zarażona. Wszystkie niezbędne działania przeciwepidemiczne są prowadzone od momentu potwierdzenia zachorowania przez osobę z naszego miasta.

Prosimy o rozsądek, spokój, czerpanie wiedzy z pewnych i rzetelnych źródeł takich jak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku.

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że zbliżający się czas Świąt Wielkanocnych, a także piękna pogoda będą powodować, że każdy z nas będzie chciał skorzystać ze słonecznych chwil, dobrej aury i wspólnie z rodziną spędzić Święta.
Jednak pamiętajmy, że to nie czas na odwiedziny, przebywanie w dużej liczbie osób oraz na beztroskie spacery. Postarajmy się wszyscy, z pełną dyscypliną i zaangażowaniem, ograniczyć do minimum kontakty z innymi ludźmi. Będzie jeszcze czas na wspólne wyjazdy, wycieczki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jednak musimy wszyscy potraktować sprawę poważnie. Tylko wtedy, za pewien, czas będziemy mogli wrócić do stylu życia jaki znamy i lubimy. Ale dzisiaj, jutro i przez następne dni ZOSTAŃMY W DOMU. Nie chodźmy do sklepów, jeśli nie ma takiej konieczności, ograniczmy te wizyty do minimum. Bez tej samodyscypliny będzie ciężko uporać się z obecną sytuacją.

Dbajmy o siebie, pamiętajmy o zachowywaniu dystansu od innych osób w czasie niezbędnych wyjść min.2 metry, unikajmy dotykania twarzy, nosa, ust, oczu i częstym myciu rąk.

Rękawiczki jednorazowe i maseczki powinny być stałym elementem towarzyszącym nam kiedy już musimy wyjść na zewnątrz. Pamiętajmy o częstym zmienianiu tych rękawiczek i higienicznym zdejmowaniu maski.

Życzymy dużo zdrowia, siły i spokoju. Korzystajcie z udostępnianych nr telefonów, gdzie można uzyskać wsparcie psychologiczne – złe emocje i strach można opanować. Pomagajmy sobie wzajemnie.

 

 

 

from Słupsk https://ift.tt/39GwFTb
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.