Żłobki – przygotowania co do opłat

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała liczne ograniczenia oraz wstrzymanie działalności większości jednostek w tym m.in. Zespołu Żłobków Miejskich.

Mając na uwadze koszty, jakie ponoszą rodzice/opiekunowie dziecka za pobyt w żłobku ustalone na podstawie uchwały Nr XVI/213/11 Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 30 listopada 2011 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w Zespole Żłobków Miejskich w Słupsku, wysokości dodatkowych opłat za wydłużony wymiar opieki, maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie oraz określenie warunków częściowego zwolnienia od ponoszonych opłat informujemy, że to Rada Miejska w Słupsku na najbliższym posiedzeniu będzie miała możliwość podjęcia uchwały co do zaproponowanego przez Panią Krystynę Danilecką-Wojewódzką Prezydentkę Miasta Słupska rozwiązania dot. niepobierania opłaty stałej za czas zawieszenia działalności Zespołu Żłobków Miejskich w Słupsku spowodowanego działaniem siły wyższej – pandemii i ograniczeń spowodowanych tą sytuacją.

Pani Prezydent Miasta Słupska, w przygotowywanym obecnie projekcie uchwały, zaproponuje obniżenie opłaty stałej w danym miesiącu proporcjonalnie do okresu zawieszenia działalności żłobka. Opłata za marzec zostanie wówczas odliczona od opłaty za pobyt dziecka w żłobku za kolejny miesiąc. Natomiast za miesiąc kwiecień Pani Prezydent Miasta prosi o niedokonywanie wpłat do czasu podjęcia uchwały w tej sprawie przez Radę Miejską w Słupsku.

Zgodnie z poleceniami Wojewody Pomorskiego z dnia 11.03.2020 r. i z dnia 24.03.2020 r. działalność Zespołu Żłobków Miejskich w Słupsku zawieszona jest od 16.03.2020 r. do 10.04.2020 r. Z chwilą otrzymania kolejnych wskazań będziemy o nich Państwo na bieżąco informować.

 

from Słupsk https://ift.tt/3dPtOL1
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.