Podziękowania dla darczyńców

Władze Miasta Słupska dziękują w imieniu własnym oraz mieszkańców naszego miasta wszystkim podmiotom, które zdecydowały się wesprzeć samorząd i nasze jednostki oraz instytucje w trudnych chwilach. Z własnej inicjatywy, nieodpłatnie przedsiębiorcy przekazali jedne z najcenniejszych przedmiotów/środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2.

Dzięki temu, możemy przekazać takie środki ochronne do instytucji pomocowych, służb mundurowych oraz pracowników, którzy w ramach swoich działań są szczególnie narażeni na chorobę COVID-19. Wspomniane niżej firmy pomagają nie tylko jednostkom i instytucjom Miasta Słupska, ale też np. szpitalowi czy Policji.

Firma Aerosol Service z Charnowa podarowała zapas płynów do higieny rąk, np. przychodniom. Do tego 300 sztuk płynu trafiło do Urzędu Miejskiego w Słupsku, a 200 kolejnych sztuk trafi do nas dzisiaj. Przekażemy je do pracowników pracujących, np. w sferze pomocy społecznej. Niezwykle cenna inicjatywa i piękny gest. Z całego serca dziękujemy.

Dzięki firmie Faser-Plast otrzymaliśmy 15 tys.rękawiczek jednorazowych. To kolejny przykład postawy, która zasługuje na najwyższe wyrazy uznania i podziękowania. Cieszy nas fakt, że pomyśleli o nas i zdecydowali się uczynić gest, za który słowo dziękuję, to zdecydowanie za mało. Ale i tak dziękujemy!

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Tomasz Grońskiego – nieodpłatnie zdezynfekował cały budynek słupskiego ratusza (korytarze, toalety, główne sekretariaty, klamki, poręcze, podłogi, krzesła na korytarzach, pokój kancelarii i te najczęściej wizytowane pokoje np. od rejestracji pojazdów). Dzięki takim ludziom wiemy, że słupska społeczność to społeczność ludzi troszczących się o innych,którzy nie myślą tylko w kategoriach materialnych.

Z kolei podmiot Miniowe Formy 3D dostarczył dziś przyłbice ochronne (ochronne maski) wielokrotnego użytku, które można dezynfekować i ponownie używać. Tak miły gest, który nie był z naszej strony oczekiwany powoduje nadzieję, że w ciężkich chwilach nie jesteśmy skazani na tylko złe i smutne wiadomości. Mamy możliwość spotykać ludzi, którzy dzielą się dobrem.

Coolturka i Pan Krzysztof Nowakowski wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5, Zespołem Szkół Technicznych oraz Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych drukują za pomocą techniki 3D przyłbice ochronne. Kolejny przykład wspaniałej postawy ludzi, którzy swój czas i zasoby wykorzystują po to by wspierać potrzebujących.

Kobiecy Słupsk koordynujący prace kobiet z naszego miasta, które szyją maseczki dla pracowników szpitala, dla dzieci oraz dla instytucji publicznych, także włączył się w działania na rzecz osób walczących o nasze zdrowie i życie. Serdeczne podziękowania i dużo dobrych emocji dla tych wspaniałych Pań, które nie były obojętne na zagrożenie i które swoje serce pokazały w tak prosty ale i piękny sposób.

from Słupsk https://ift.tt/2UE7Y4m
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.