Straż Miejska-działania w szczególnej sytuacji zw.ze stanem zagrożenia epidemicznego

Informacja o funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Słupsku po wejściu z życie Rozporządzenia Ministra |Zdrowia z dnia 13.03.2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

  1. Realizacja zgłoszeń mieszkańców wyłącznie priorytetowych dotyczących: zagrożenia zdrowia i życia ludzi, wybryków chuligańskich, naruszenie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (transport do SORPA), naruszenie przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym ale tylko tych bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego i bezpieczeństwu pieszych.

  2. Zabezpieczanie wszystkich obiektów Urzędu Miejskiego oraz udzielanie informacji mieszkańcom i klientom urzędu o zmianach organizacji pracy w obiektach.

  3. Kontrole realizacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w zakresie kontroli punktów gastronomicznych oraz innych podmiotów gospodarczych, które są objęte zakazem działalności bądź ograniczenia działalności.

  4. Wspólny patrol z funkcjonariuszem Policji w celu zapobiegania gromadzenia się dzieci i młodzieży szkolnej na terenie miasta. W związku z zagrożeniem występowania koronawirusa SARS-Cov-2 strażnicy miejscy będą zwracać szczególną uwagę na duże skupiska ludzi  – zwłaszcza młodzieży szkolnej, gromadzącej się w miejskiej przestrzeni (ulice, chodniki, place, parki, itp.). W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zgodnie z komunikatami rządowymi funkcjonariusze będą informować takie osoby, że aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, który jest śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność, powinny w tym wyjątkowym okresie pozostać w domach.

  5. W godzinach 6:30-21:00 dyżur w celu obsługi telefonu SENIORA. ( 59 8433 217)

  6. Patrole straży miejskiej nie będą kontrolować stref ograniczonego ruchu w mieście, do których wjazd odbywać się może jedynie po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń, do odwołania.

from Słupsk https://ift.tt/2IU2Aog
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.