Weź udział w konsultacjach!

Przystępujemy do prac nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego – w związku z planowaną zmianą formy głosowania i koniecznością zmiany uchwały, w przyszłym tygodniu rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące planowanych zmian w Regulaminie Słupskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tych zmian jest niewiele, ale są ważne – przede wszystkim wykreślamy zapis o głosowaniu papierowym, ponieważ w tym roku będzie można głosować jedynie elektronicznie! Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z komputerów, które będą dostępne punktach do głosowania i oczywiście otrzymają potrzebne wsparcie w kwestii technicznej obsługi platformy do głosowania.

Dodany został również zapis o tym, że zadania społeczne muszą mieć charakter cykliczny albo odbywać się przez co najmniej dwa dni – chcemy, aby zadania kierowane do mieszkańców były jeszcze bardziej dostępne właśnie poprzez wydłużenie ich trwania.

Wprowadzone zostały również zmiany stylistyczne, nie wpływają one jednak na charakter merytoryczny dokumentu.

Co ważne oczekujemy na uwagi mieszkańców w zakresie jedynie planowanych zmian, pozostałe części dokumentu nie są przedmiotem tego procesu.

Konsultacje społeczne będą trwały od 17 marca do 7 kwietnia 2020. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 23 marca 2020 roku – zapraszamy do SCOPiES-u przy ul. Niedziałkowskiego 6 od 15.00 do 17.00, dyżur konsultacyjny zaplanowany został na 6 kwietnia 2020 w godzinach 8.00-17.00 również w SCOPiES-ie.

Dokumenty do konsultacji dostępne są w BIP-ie Urzędu Miejskiego -> KLIK!

from Słupsk https://ift.tt/38D1NlT
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.