Koronawirus – zawieszenie działalności instytucji/jednostek miejskich

Szanowni Państwo,

są takie momenty i wydarzenia, które wymagają od nas wszystkich szczególnej postawy, odpowiedzialności, sprawnego i szybkiego reagowania. Zdarzają się w życiu nas wszystkich trudniejsze momenty, powodujące obawy, strach, niepokój. Nie możemy jednak pozwolić by WŁAŚNIE TE emocje były głównymi czynnikami, które kierują naszymi myślami i decyzjami. Bierzmy je pod uwagę, zadajmy pytania, skąd się biorą ale nie skupiajmy się tylko na nich.

Jako Prezydent Miasta Słupska jestem zobowiązana dbać o wspólne bezpieczeństwo. Chciałabym zapewnić mieszkanki i mieszkańców Słupska, że władze samorządowe podjęły wszystkie niezbędne czynności ukierunkowane na zapewnienie najwyższych standardów ochrony lokalnej społeczności.
Nasza postawa wykorzystuje najlepszy i najskuteczniejszy sposób ochrony – DZIAŁANIA PREWENCYJNE.

Obserwujemy i monitorujemy na bieżąco sytuację związaną z koronawirusem wywołującym chorobę COVUD-19. Współpracujemy ze służbami medycznymi, sanitarnymi, wojewodą; Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego czuwa nad procedurami, a władze samorządowe reagują na zmieniające się warunki i komunikaty – ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przedstawicieli administracji centralnej.

Zwracam się do Państwa z apelem o zachowanie spokoju, rozwagi i uważności.

Jestem przekonana, że rozsądek, stosowanie się do zaleceń inspektorów sanitarnych, przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz unikanie miejsc, w których skupia się większa ilość osób będzie skutecznym sposobem uspokojenia bieżących wydarzeń i zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

W związku z powyższym informujemy, że:

  • zawieszamy działalność słupskich jednostek kultury i instytucji – DO ODWOŁANIA; nie odbędą się zaplanowane wydarzenia o charakterze spektakli, spotkań, wykładów, wystaw, przedstawień oraz wszelkich innych imprez kulturalnych; dotyczy Nowego Teatru, Teatru Lalki TĘCZA, Teatru RONDO, biblioteki miejskiej, Słupskiego Ośrodka Kultury, Filharmonii
  • zawieszona zostaje działalność Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji , Stadionu przy ul. Zielonej, Stadionu przy ul. Madalińskiego, hal sportowych, wszystkich imprez sportowo-rekreacyjnych na obiektach miejskich – DO ODWOŁANIA
  • od jutra nieczynny będzie także Park Wodny TRZY FALE – wszystkie dostępne usługi – DO ODWOŁANIA
  • zgodnie z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne i wychowawcze w szkołach, przedszkolach i żłobkach – od 16 marca przez 2 tygodnie. Jutro i w piątek dzieci mogą przyjść do szkoły, będzie zapewniona opieka wychowawcza by rodzice/opiekunowie mieli czas na zorganizowanie sobie opieki nad dziećmi.
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne nie zostają zwieszone

Apelujemy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Słupsku oraz w miejskich spółkach (np. Wodociągi, PGM, PGK) i załatwianie możliwie spraw zdalnie – telefonicznie lub za pomocą Internetu.

Zwracamy się także do nauczycieli o przygotowanie materiałów, pakietów dydaktycznych dla uczniów w ten sposób, by czas kiedy nie będą uczestniczyli na zajęcia w placówkach oświatowych wykorzystali maksymalnie w pracy w domu. Prosimy także uczniów, by dbając o swój rozwój intelektualny i społeczny realizowali na bieżąco materiał szkolny, tylko w innej formie – podczas obecności w domu.

 

Krystyna Danilecka-Wojewódzka
Prezydentka Miasta Słupska

from Słupsk https://ift.tt/3cIi8ZM
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.