„Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej”

W miniony piątek w V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku w ramach organizowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego obchodów zaślubin Polski z Bałtykiem odbyła się otwarta lekcja historii „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej w setną rocznicę 1920-2020”. Lekcje przeprowadził Pan Wojciech Gajewski – nauczyciel V LO, lider sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie szkół ponadpodstawowych oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku.

W powyższym wydarzeniu udział wzięła Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska, Pani Anna Sadlak – dyrektor Wydziału Edukacji oraz zaproszeni goście: Pan Sławomir Lucewicz – zastępca dyrektora ds. promocji w Kancelarii Marszałka Województwa Pomorskiego, Pani Danuta Wawrowska – radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Marek Biernacki – kierownik Biura Zamiejscowego w Słupsku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Pani Bożena Żuk – dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Jubileusz 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej jest wyjątkowym wydarzeniem w historii Pomorza i Polski, godnym przypomnienia i zapamiętania przez młodzież. Lekcja przeprowadzona przez Pana Wojciecha Gajewskiego spotkała się z żywym zainteresowaniem i entuzjazmem młodzieży, która swymi opiniami i pytaniami potwierdziła wysoki poziom przygotowanej prezentacji.

from Słupsk https://ift.tt/3co3xma
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.