Grand Prix Słupska ze Zdrowiem

Znamy terminy nowego cyklu biegów organizowanych przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku w ramach GRAND PRIX Słupska. W tym roku planowane są trzy biegi: najbliższy w marcu Bieg po ZDROWIE, w listopadzie tradycyjnie już 10 km Bieg Niepodległości przez ścisłe centrum miasta oraz Bieg Sylwestrowo Noworoczny na przełomie roku 2020/2021.

„BIEG PO ZDROWIE” odbędzie się 21 marca w Parku Kultury, Sportu i Rekreacji i jest to wspólna inicjatywa Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku oraz Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Oprócz samego biegu, który jest świetną zabawą i promocją aktywności fizycznej, odbędzie się szereg akcji zachęcających mieszkańców Słupska do badań profilaktycznych i zwrócenia uwagi na higienę życia.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość m. in.
– przeprowadzenia badań glukozy i ciśnienia krwi,
– przeprowadzenia badań antropometrycznych (oznaczenie wskaźnika BMI, analiza składu ciała, poziom tkanki tłuszczowej, poziom tkanki mięśniowej, masa tkanki kostnej, poziom wody, wiek metaboliczny),
skorzystania z porady dietetyka,
zasięgnięcia porady fizjoterapeutów i skorzystania z pomocy masażysty,
uczestniczenia w pokazie profilaktyki próchnicy (higiena jamy ustnej, edukacja dla dzieci za pomocą materiałów dydaktycznych),
uczestniczenia w pokazie badania piersi (nauka samobadania na fantomie),
uzyskania informacji dotyczących badań profilaktycznych na temat m. in. cytologii, mammografii.
Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 11.00. Dystans biegu to 5 km ścieżkami w Lasku Południowym oraz w parku Kultury i Wypoczynku. Zapraszamy biegaczy i marszobiegaczy – wystartuje kategoria Nordic Walking.
Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a poczęstunek zapewni firma cateringowa MasterDiet. Mamy przygotowane również atrakcyjne nagrody.
Koszt uczestnictwa w biegu to 20 zł,
Więcej informacji na stronie internetowej sosir.slupsk.pl oraz na FB.

from Słupsk https://ift.tt/2TeJKOn
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.