Terroryści w ratuszu – pokaz i szkolenia

W najbliższy czwartek (5 marca) od. 13:30 do 14:00 przed ratuszem odbędzie się pokaz działań służb antyterrorystycznych w sytuacji alarmu terrorystycznego dla pracowników Urzędu Miejskiego w Słupsku oraz innych podmiotów (instytucji) z terenu miasta, klas mundurowych, mediów oraz społeczeństwa (pokaz otwarty).

Scenariusz pokazu przewiduje:

– wtargnięcie na teren ratusza uzbrojonych napastników, pojmanie zakładników i wyprowadzenie ich do samochodu zaparkowanego przed Ratuszem,

– działanie służb antyrerrorystycznych (odbicie zakładników, obezwładnienie napastników, przeszukanie i zabezpieczenie Ratusza).

Prosimy o zachowanie warunków bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas pokazów pirotechnicznych i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej w Słupsku oraz pracowników Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku. Teren parkingu znajdujący się bezpośrednio przed wejściem do ratusza będzie częściowo ogrodzony i właściwie oznakowany taśmą.

W godzinach od 13:00 do 14:00 wejście do Ratusza i wyjście z niego dla interesantów będzie odbywało się wejściem bocznym (z prawej strony wejścia głównego).

Działania na terenie Ratusza mogą obserwować i rejestrować w sposób nieutrudniający prowadzenie pokazu oraz działań tylko przedstawiciele mediów posiadający uprawnienia oraz właściwe oznakowanie.

Po zakończonym pokazie w sali Nr 110 Ratusza o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie organizatorów pokazu z przedstawicielami mediów.

Pokaz zostanie poprzedzony szkoleniem teoretycznym i praktycznym pracowników Urzędu Miejskiego w Słupsku od 9:00 do 13:00 w sali nr 211 ratusza (szkolenie zamknięte). Szkoleniu mogą przyglądać się przedstawiciele mediów, przy zachowaniu zasad określonych przez podmiot szkolący.

Szkolenie oraz pokaz rejestrowany będzie dźwiękiem i obrazem. Powyższa prezentacja będzie udostępniona publicznie.

from Słupsk https://ift.tt/2T3vUyf
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.