Słupska teleopieka nagrodzona

System teleopieki Miasta Słupsk wdrażany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie został nagrodzony w pierwszej edycji Konkursu „Innowacyjny Samorząd”.

Konkurs zorganizował Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej przy współpracy z  Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem jest promowanie kreatywnych samorządów wprowadzających innowacje w różnych dziedzinach m.in. społecznych.
O sukcesie systemu słupskiej teleopieki poinformowała podczas konferencji prasowej Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Prezydentka Słupska. Nagrodę odebrała w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie Katarzyna Filipiak, kierowniczka Biura Projektu MOPR w Słupsku w czwartek 26 lutego.
System teleopieki Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wprowadza od połowy listopada 2018 roku, w ramach projektu  „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Teleopieka instalowana jest w domach osób niesamodzielnych. Składa się z tak zwanej opaski życia, z przyciskiem SOS. Za jej pomocą senior może skontaktować się z Centrum Pomocy, w razie sytuacji nagłej np. zagrażającej życiu, lub zgłosić każdy inny problem. Przez opaskę można rozmawiać. Dodatkowo w systemie teleopieki, w domach montowane są czujniki ruchu, czadu lub gazu oraz stacja HUB integrująca pracę wszystkich urządzeń w domu. W mieście zainstalowano ponad 250 zestawów teleopieki. Do rozdysponowania jest jeszcze 70 dla osób mieszkających na terenie rewitalizowanym miasta.

#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://ift.tt/2VnxHA1) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://ift.tt/2T5Gm8o) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(https://ift.tt/2Id1MdT) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(https://ift.tt/2VopI5H) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(https://ift.tt/2VqcOnB) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5e57bf7288aa9 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(https://ift.tt/2va1UYF) 0 0 no-repeat;
}

from Słupsk https://ift.tt/3cbGWco
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.