Uroczystości-Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Słupska oraz wszystkich gości przebywających w tym czasie w naszym mieście do wspólnego upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości związane z powyższym świętem zaplanowano 1 marca br. od 17.50, kiedy to poczty sztandarowe ustawią się pod kościołem św. Jacka przy ul. św. Ojca Pio 3.

O 18.00 nastąpi uroczyste powitanie uczestników przez księdza Józefa Domińczaka Proboszcza Parafii św. Jacka, a następnie delegacje złożą kwiaty i wiązanki pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Zaplanowano także mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych oraz wystąpienia okolicznościowe przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich.

Po zakończonych uroczystościach odbędzie się 10. Marsz Pamięci o Żołnierzach Wyklętych organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców GRYFA SŁUPSK (trasa: kościół św. Jacka-pomnik Żołnierza Polskiego na pl. Zwycięstwa.

 

from Słupsk https://ift.tt/37ZR9Fs
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.