Budowa mieszkań przy ul. Długiej i Płowieckiej zbliża się do końca

Coraz bliżej do zakończenia budowy dwóch bloków u zbiegu ulic Długiej i Płowieckiej, w których znajduje się 49 mieszkań. Część lokali wynajmowanych będzie w ramach społecznej listy mieszkaniowej, a część w ramach STBS. Na terenie przylegającym do budynków od strony ulicy Jaracza, dla osób wynajmujących mieszkania, przewidziano 51 miejsc postojowych.
Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych jest jednym z ważniejszych miejskich działań inwestycyjnych na terenie objętym rewitalizacją. Celem rozwoju budownictwa społecznego jest stworzenie bazy lokali możliwych do zamieszkania przez osoby, które ze względu na zły stan techniczny zajmowanych lokali, zostały z nich wykwaterowane bądź znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Opracowano dla tych osób specjalne, korzystniejsze niż oferowane na rynku, zasady najmu.
W 2018 r. rozpoczęto realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Długiej/Płowieckiej w Słupsku”. Przedsięwzięcie polega na zbudowaniu dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu i przygotowaniem miejsc postojowych, w tym miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja realizowana jest przez Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. we współpracy z Miastem Słupsk. Do dyspozycji miasta zostaną przekazane trzydzieści trzy lokale na wynajem. Lokale wykończone „pod klucz”, zostaną wynajęte przez Miasto od STBS, i podnajmowane mieszkańcom na zasadach i warunkach obowiązujących przy wynajmie lokali komunalnych.
Planowany termin oddania budynku do użytkowania to II kwartał 2020 roku.
Wartość inwestycji w zakresie mieszkań komunalnych wynosi 6 mln 800 tys., z czego Miasto Słupsk pozyskało 3.310.000,00 zł bezzwrotnego dofinansowania z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Całkowita wartość prac budowlanych przekracza 13 milionów zł.
W 2019 r. zakończono również projektowanie kolejnych budynków wielorodzinnych jako drugiego etapu rozwoju budownictwa społecznego na obszarze rewitalizacji. W zaprojektowanych budynkach znajdować się będzie 57 lokali mieszkalnych, z czego około połowy planuje przeznaczyć się do realizacji programów w zakresie polityki społecznej tj. dla rodzin prowadzących rodzinny dom dziecka, seniorów, osób opuszczających pieczę zastępczą oraz rodzin, w skład których wchodzą osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, nie mogące samodzielnie funkcjonować, osób/rodzin dotkniętych problemem przemocy lub poważnym konfliktem.
Inwestycja realizowana jest przez Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. we współpracy z Miastem Słupsk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć sprzed i w trakcie budowy, a także śledzenia profilu poświęconego rewitalizacji Słupska @RewitalizacjaSłupsk 

 

from Słupsk https://ift.tt/2uxO1TR
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.