Ponad 68 mln zł na konkurs w ramach Działania 5.3. Opieka nad dziećmi do lat 3

       Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza konkurs finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Celem jest zwiększenie zatrudnienia osób opiekujących się dziećmi do lat 3, poprzez zapewnienie zorganizowanych form opieki nad nimi. Do podziału jest blisko 70 milionów złotych.

        Zarząd Województwa Pomorskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych tworzeniem nowych miejsc w żłobkach do składania wniosków od 28 lutego do 1 kwietnia 2020 roku.

Do konkursu, jako wnioskodawcy, mogą przystąpić:

– jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,

– związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,

– osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,

– przedsiębiorcy,

– organizacje pozarządowe,

– podmioty ekonomii społecznej/przedsiębiorstwa społeczne,

– ROT/LOT.

Wsparcie będzie można otrzymać m.in. na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz sfinansowanie kosztów usług bieżącej opieki. Szczegółowe informacje, o tym na co można otrzymać dofinansowanie dostępne są w zakładce dedykowanej konkursowi – pod linkiem http://www.rpo.pomorskie.eu/-/spotkanie-w-ramach-dzialania-5-3-opieka-nad-dziecmi-do-lat-3

W związku z powyższym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, ul. Okopowa 21/27, sala im. Lecha Bądkowskiego 19 lutego 2020 r. w godz. 9:30 – 13:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dedykowane temu konkursowi. Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej RPO WP 2014 – 2020 (www.rpo.pomorskie.eu). Zgłoszenia na spotkanie można nadsyłać w terminie do 14 lutego 2020 r. Udział w spotkaniu jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona.

from Słupsk https://ift.tt/2OOSuIr
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.